MILOS LUKOVIC fudbaler IMT na utakmici Superlige Prvenstva Srbije protiv Partizana na stadionu Partizana, Beograd 17.02.2024. godine Foto: Marko Metlas Fudbal, Partizan, Superliga Prvenstvo Srbije, IMT
Miloš Luković se izjednačio sa Saldanjom na čelu liste strelaca, Foto: MN Press/Marko Metlaš

Ubiparip se s klupe zaleteo na sudiju: Nišlije i Novopazarci praktično opstali, Javor i Želja se bore za baraž

Radnički iz Niša je pobedio Voždovac 2:0, Novi Pazar je minimalcem trijmfovao nad Javorom, IMT slavio 5:2 protiv već ispalog Radnika iz Surdulice, a Spartak i Železničar su odigrali nerešeno u 3. kolu plej-auta Superlige Srbije.

Nišlije su pobedom nad ugroženim Voždovcem praktično prebrinuli brige oko opstanka u najjačem rangu srpskog fudbala. Imaju 12 bodova više (i meč više) od Železničara koji je na poziciji koja direktno vodi u drugi rang, a 6, odnosno 8, bodova više od Voždovca i Javora koji su na pozicijama koje vode u dodatni baraž za opstanak.

Po 1 gol su postigli izabranici Dejana Joksimovića u svakom poluvremenu.

U 32. minutu je Dele na asistenciju Andrije Lukovića doneo vođstvo,. da bi u 60. minutu Stefan Vukić duplirao prednost i time rešio pitanje pobednika.

Lutovac i braća Luković za petardu

Na “krovu” TC Stadion na Voždovcu, IMT i Radnik su odigrali možda i najluđe prvo poluvreme ove sezone u Superligi. Pet pogodaka je palo u prvih 45 minuta što je retkost u ovdašnjem fudbalu, a domaćin je otišao na odmor sa prednošću 3:2.

Poveli su gosti iz Surdulice preko iskusnog Duronjića, a u 25. je stiglo izjednačenje kad je Aleksandar Lutovac postigao prvi od 2 gola. Hajdarević je doneo opet prednost timu koji je i matematički ispao, a Lutovac odgovara svojim drugim golom u razmaku od samo 18 minuta.

U nadoknadi prvog poluvremena Luka Luković donosi potpuni preokret, da bi u drugih 45 minuta njegov rođeni brat Miloš Luković sa 2 gola potvrdio trijumf “traktorista”.

Miloš Luković stigao Saldanju na 1. mestu liste strelaca

Kapiten IMT-a, koji je zimus prodat za 4,7 miliona evra Strazburu i ostao još 6 meseci na pozajmici u matičnom klubu, je sa ova dva gola stigao Mateuša Saldanju na čelu liste strelaca Superlige. Obojica imaju po 16 golova.

IMT je sa ova tri boda pobegao iz ugrožene zone i bliži je opstanku od Voždovca i Javora.

I Novopazarci maltene obezbedili opstanak

Novi Pazar je sa tri boda protiv Javora praktično obezbedio igranje u Superligi i sledeće sezone. Na 3 kola do kraja imaju 8 bodova više od mesta koje vodi u baraž, a direktno da ispadnu ne mogu nikako.

Iskusni Nikola Srećković je postigao jedini gol na meču. Javor je ovim porazom ostao na mestu koje vodi u baraž za opstanak, ali sa samo 3 boda više od Železničara koji je na mestu koje donosi ispadanje.

Vatreno u Subotici

A upravo su Pančevci uspeli da osvoje taj jedan bitan bod u Subotici protiv Spartaka 1:1. I to u 90. minutu pogotkom Pavlova. Učinilo se prvo da je bio ofsajd, ali je VAR proverom ustanovljeno da Rus nije u nedozovljenoj poziciji.

Svejedno to je izazvalo bes iskusnog Voje Ubiparipa koji je ranije izašao iz igre. Utrčao je s klupe za rezervne ugrače, uneo se sudiji u lice i delovalo je da nije hteo da se tu zaustavi, već i fizički da nasrne na njega, ali su uspeli nekako da ga obuzdaju. Još je i dobro prošao pošto je dobio samo žuti karton.

Prethodno je gol za Spartak postigao Todoroski u prvom poluvremenu. Bez obzira na krajnjih 1:1, čini se da su Subotičani prilično mirni oko igranja u Superligi i sledeće sezone.