Udineze - Bolonja, Roberto Pereira
Roberto Pereira (Foto: Beta/AP)

Udineze slavio prvi put od početka novembra! Milanu dovoljan i minimalac, Jović igrao pola sata (VIDEO)

Udineze je uspeo da ostvari prvu pobedu u Seriji A još od 4. novembra (kad su pobedili Milan na San Siru). Ovog popodneva, na svom Friuliju, izabranici Gabrijelea Ćofija, oslabljeni neigranjem velikog broja povređenih igrača, bili su bolji od Bolonje 3:0.

Igrači Tijaga Mote igraju sezonu iz snova u čast bivšeg trenera Siniše Mihajlovića, ali su u Udinama deklasirani.

Prvi pogodak pao je u prvom poluvremenu. Dao ga je Roberto Pereira u 23. minutu. Drugi je bio delo Lorenca Luke u 48. minutu, dok je treći dao Martin Pajero četiri minuta kasnije.

Reprezentativac Srbije Lazar Samardžić igrao je od 80. minuta.

Trener Bolonje Tijago Mota isključen je u 84. minutu.

Udineze je na ovaj način pobegao tri boda od opasne zone, dok je Bolonja ostala peta, iako je eventualnim trijumfom mogla čak i do trećeg mesta.

U prvom meču dana, Atalanta je pobedila Leće 1:0 i tako, bar na nekoliko sati, prestigla Romu, a definitivno prestigla šampiona Napoli na tabeli.

Milan – Sasuolo

Fudbaleri Milana su uspeli da postignu jedan gol i tako na svom terenu slave protiv Sasuola sa 1:0.

Jedini pogodak pao je u drugom poluvremenu (posle dva poništena u prvom).

Benaser je pokazao sjajan pregled igre i dodao loptu do Pulišića. Reprezentativac SAD lako je matirao golmana gostujuće ekipe.

U Milanu se nadaju kiksu Juventusa protiv Rome ove večeri od 20.45.

Luka Jović je ušao umesto Žirua i igrao pola sata.