Ukrajina - Island; Foto: Beta/AP/Czarek Sokolowski

Ukrajina prepisala recept sa “Zenice”: Novim preokretom do EP – Islanđani u suzama

Ukrajina je pretposlednja reprezentacija koja je obezbedila plasman na Evropsko prvenstvo u Nemačkoj ovog leta. Ova ratom zaraćena zemlja je ostvarila veliki uspeh u Vroclavu, gde je “ugostila” Island i posle preokreta slavila trijumf rezultatom 2:1 (0:1).

Islanđani su, iznenađujuće, poveli u 30. minutu kada je Albert Gudmunson razornom “levicom” pogodio “malu mrežu” gola formalnog domaćina. Devet minuta kasnije Romanu Jaremčuku je poništen gol za izjednačenje. Ipak, doneo ga je Viktor Cigankov u 54. minutu.

Sve je bilo ponovo otvoreno, a Ukrajina je igrala mnogo bolje u drugom delu. I to se isplatilo šest minuta pre kraja susreta. Mihajlo Mudrik je, poput Gudmunsona u prvom delu, pogodio donji ugao gola rivala. Doneo je preokret i, praktično, odveo svoju zemlju na EURO.

Ukrajina će na kontinentalnom šampionatu igrati u grupi E zajedno sa Rumunijom, Slovačkom i Belgijom.