Sadik
Printscreen: Twitter @tekkersfoot

Umar Sadik ispalio bombu sa 30 metara: Dmitrović dao autogol, pa gledao projektil

Real Sosijedad i Sevilja odigrali su u okviru 14. kola španske fudbalske lige sjajan meč na “Anoeti”. Ali, već je veliki posao bio rešen posle samo 22 minuta, kada je domaći tim imao prednost od 2:0.

Prvi gol za domaću ekipu delo je srpskog internacionalca Marka Dmitrovića, koji je sam sebi dao gol, pošto je već u 3. minutu utakmice nespretnom reakcijom upisao autogol.

Imali su domaći slobodan udarac iz levog ugla terena. Kraj lopte je stao Ander Barenteksea, te uputio fantastičan šut ka golu Dmitrovića. Srbin se nije dobro snašao sa neugodnom loptom, te je sam sebi ubacio u gol.

Neverovatan gol Sadika

Drugi gol za domaću ekipu postigao je pomalo zaboravljeni bivši napadač Partizana Umar Sadik u 22. minutu. Podsećamo on se dugo oporavljao od povrede, a neki španski mediji su ga posle lošeg početka sezone selili nazad u Almeriju, međutim Sadik nastavlja da se dokazuje.

Sadik je postigao gol koji će se dugo vrteti po naslovnim špicama lige, a kao i kod prvog gola i sada smo videli nešto lošiju reakciju Marka Dmitrovića. Svakako Sadik je dao neverovatan gol – zategao je “praćku” i pogodio u centar!

Potom je Sevilja zaigrala nešto otresitije i na isteku sat vremena igre došla do gola nade. Postigao ga je Jusuf En Nesiri na asistenciju Pedrose.

Sedam minuta kasnije En Nesiri je mogao da donese izjednačenje, ali su ga od toga delili centimetri. Pogodio je levu stativu gola Baskijaca.

I to je bilo sve od Sevilje, koja više nije došla do prave šanse, ali jeste uspela da postigne dva crvena kartona. Najpre je u 86. minutu Serhio Ramos dobio drugi žuti karton, da bi dva minuta kasnije i Hesus Navas direktno pocrveneo zbog nečega što je rekao sudiji.

Sa dva igrača više, Sosijedad je lako sačuvao stečenu prednost još posle četvrt utakmice u skočio na peto mesto sa 25 osvojenih bodova. Sevilja je sa 12 ostala na 15. poziciji.

Morales het-trikom srušio Osasunu

Viljareal je dočekao Osasunu i slavio sa 3:1, a sva tri gola za domaći tim postigao je jedan fudbaler. Epitet junaka utakmice poneo je iskusni Hose Luis Morales.

Na prvi pogodak čekalo se sve do 57. minuta, a onda je iskusni napadač postigao prvi od svoja tri gola. Prednost “žute podmornice” duplirao je u 71. minutu.

Da bi Osasuna možda mogla do boda pokazao je Katena samo četiri minuta kasnije, ali Morales nije želeo da se zaustavi na ona dva. Konačnih 3:1 za Viljareal postavio je iskusni lisac u 80. minutu.