Kasana iznervirao Rafael Leao

Upalio se crveni alarm na “San Siru”, jer se povredio najbolji fudbaler Milana

Fudbaler Milana Rafael Leao povredio je mišić desne butine i odsustvovaće nekoliko nedelja sa terena, objavio je klub sa “San Sira”.

– Radi se o povredi prvog stepena – saopštio je Milan, ali nije naveo koliko će portugalski fudbaler odsustvovati.

Italijanski mediji preneli su da bi Leao mogao da bude van terena između dve i tri nedelje. Leao se povredio u subotu u osmom minutu utakmice protiv Lečea u kojoj je njegova ekipa imala prednost 2:0, ali je meč završila nerešeno 2:2.

Rafael Leao je ove sezone postigao četiri gola. On će tokom pauze u šampionatima zbog kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine ostati u Milanu. Mogao bi da propusti najmanje dve utakmice, protiv Fjorentine 25. novembra u prvenstvu i tri dana kasnije protiv Borusije Dortmund u Ligi šampiona.

Milanski klub saopštio je i da je kapiten Davide Kalabrija doživeo lakšu povredu lista. Zbog toga bi mogao da propusti predstojeće utakmice reprezentacije Italije protiv Severne Makedonije i Ukrajine u kvalifikacijama za takmičenje u Nemačkoj 2024. godine.

Milan u subotu prosuo 2:0

Nikako da svane Milanu i Stefanu Pioliju. Taman navijači pomisle da ekipa počne da se diže, a oni krenu da prave gluposti. Očekivalo se da “rosoneri” na krilima pobede nad PSŽ-om u Ligi šampiona dođu do pobede u Lećeu. I bili su na tom putu, a onda su ostali samo s bodom – 2:2.

Idealno je krenulo za goste sa severa Italije kada je Žiru u 28. minutu doneo vođstvo, a još bolje je izgledalo kada je sedam minuta kasnije Rajndirs duplirao na 2:0.

I sve je teklo po planu do sredine drugog poluvremena. Tada kreću po ko zna koji put ove sezone “žute minute” u igri Milana. Prvo Sansone u 66. smanjuje, a četiri minuta kasnije asistira Bandi za izjednačenje.

Tu nije bio kraj mukama za goste, jer je u nadoknadi vremena Žiru dobio drugi žuti karton. Već u narednom napadu se tresla mreža “rosonera”. Slavili su domaći igrači preokret, ali se tada ukazao VAR. Pogodak Pićolija je poništen jer je utvrđeno da je na početku akcije napravljen faul u napadu.

Tako je tehnologija spasila Milan da ne ostane bez bodova. Ali, serija mečeva bez pobede u Seriji A je produžena na 4.