Jirgen Klop pozdrav punog Enfilda
Jirgen Klop (Foto: Printscreen/Sport klub)

Uragan emocija na Enfildu: Klop umalo pustio suzu, Liverpul “petardom” do osmine finala FA kupa

Fudbaleri Liverpula lako su se plasirali u osminu finala FA kupa, pošto su na Enfildu savladali Norič sa 5:2. Meč je, očekivano, protekao u senci objave Jirgena Klopa da na kraju sezone odlazi iz Liverpula.

Čuveni Kop mu je posvetio dužnu pažnju, a najuspešniji trener Redsa u ovom veku jedva je izdržao da ne pusti suzu. Pogledajte video OVDE.

Igrači su na terenu adekvatno odgovorili. Liverpul je poveo preko Kertisa Džonsa u 16. minutu, ali je samo šest minuta kasnije Ben Gibson poravnao posle centaršuta Brazilca Gabrijela Sare.

Nisu navijači dugo čekali na novi gol. U 28. minutu Darvin Nunjez postiže novi pogodak i donosi novu prednost domaćinima (2:1) s kojom su otišli na veliki odmor.

Da sve bude lakše u nastavku pobrinuo se Diogo Žota. Portugalac je u 53. minutu postigao gol za 3:1, a sve dileme oko pobednika razrešio je kapiten Virdžil van Dajk u 63. minutu.

Sains je u 69. minutu smanjio na 4:2, da bi konačnih 5:2 postavio u petom minutu nadoknade Rajan Gravenberh, i to posle druge asistencije na meču 20-godišnjeg Konora Bredlija, koji je opet igrao solidno desnog beka.

Liverpul u osmini finala na Enfildu čeka pobednika ponovljene utakmice između Sautemptona i Votforda.