Uroš Račić; Foto: Beta (Massimo Paolone/LaPresse via AP)

Uroš Račić pocepao mrežu Napolitanaca: “Golčina” sa 25 metara o kojoj priča Italija (VIDEO)

U okviru Serije A ekipa Sasuola je na svom terenu dočekala goste iz Napulja. U redovima domaćeg sastava utakmicu je počeo srpski vezista Uroš Račić.

Upravo on bio je strelac prelepog pogotka sa distance. Nakon što je golman odbio loptu, Račić je na nekih 25 metara od gola natrčao na loptu i izuzetno preciznim udarcem loptu poslao direktno u mrežu rivala.

Nema sumnje da ovaj gol raduje i selektora Dragana Stojkovića Piksija, pred reprezentativnu pauzu, u kojoj će Srbija odigrati mečeve protiv Rusije i Kipra, a koje će biti ozbiljne provere pred jun i okupljanje pred Evropsko prvenstvo u Nemačkoj.

Ipak, ovaj gol Račića nije dugo doneo slavlje navijačima Sasuola, jer je Napoli ubrzo u svega dva minuta postigao dva gola, preko Rahmanija i Osimena i već u 31. minutu rezultat je bio 2:1 za goste, da bi Osimen i u 41. minutu još jednom dao gol i umirio publiku na Mapei stadionu.