Urugvaj

Urugvaj izbacio SAD s njihove Kopa Amerike, veoma sumnjiv gol presudio “Pulisiku” i ekipi (VIDEO)

Rano jutros po našem vremenu odigrane su utakmice 3. kola C grupe Kopa Amerike. Dobili smo još dva tima u četvrtfinalu, Urugvaj i Panamu. Urugvaj je rezultatom 1:0 bio bolji od SAD u Kanzasu i tako se pomerio sa prvog mesta u grupi, dok su SAD završile nastup.

Maksimilijano Arauho je morao da napusti teren zbog povrede u 27. minutu utakmice. Kristijan Olivera je ušao umesto njega.

Nahitan Nandez je šest minuta kasnije imao sjajnu priliku za Urugvaj, ali je njegov udarac izblokiran na gol-liniji.

Još jedna povreda u 41. minutu, ovoga puta za Amerikance. Folarin Balogun je morao da napusti teren i zamenio ga je Rikardo Pepi.

Federiko Valverde preti sa distance u 52. minutu. Udarac veziste Real Madrida ide pored gola.

U 66. minutu Met Tarner brani šut Ronalda Arauha, ali je Matijas Olivera bio najbrži na skoku i pogodio za konačnih 1:0.

Do kraja utakmice šanse za SAD su imali Kristijan Pulišić, Džošua Sardžent i Hadži Rajt, pretio je i Urugvaj preko Nikolasa de la Kruza, ali više golova nismo videli.

Panama je u Orlandu pobedila Boliviju sa 3:1. Na poluvremenu Panama je imala prednost od 1:0 golom Faharda u 22. minutu.