Aranđel Stojković; Foto: MN Press

Uspavanka, pa vatromet na “krovu” – “Sveti Aranđel” u nadoknadi srušio Voždovac – 12. put u nizu!

Ako bismo izbrisali prvih 38 minuta meča Voždovca i Partizan, mogli bismo reći da je ovo bila jedna od najboljih utakmica ove sezone. Ali i pored te “uspavanke” od preko pola sata, imali smo u čemu da uživamo ovog popodneva na “krovu”. Na kraju je ekipa Partizana savladala “zmajeve” rezultatom 3:2 (1:0) u meču 28. kola Superlige Srbije.

Interesantno, bio je to 12. uzastopni trijumf crno-belih nad istim rivalom. A tako je malo falilo da Voždovac taj niz prekine. Crno-beli su uspeli da se približe Crvenoj zvezdi na bod zaostatka i pritisak prebacili u dvorište najvećeg rivala. Šestostruki uzastopni šampion će od 19.00 dočekati IMT na stadionu “Rajko Mitić” i imati priliku da pobegne na, ove sezone, najvećih +6.

Partizan je poveo u 39. minutu golom Sameda Bašdara. Nakon pokušaja Kovačevića i Kalulua lopta se odbila do Baždara, koji je preciznim udarcem pogodio suprotini ugao i savladao golmana Katića.

Samo tri minuta kasnije Partizan je mogao da duplira prednost, ali Kalulu posle dodavanja Antića sa tri metra nije uspeo da zatrese mrežu.

Pričaće se o penalu za Voždovac

Voždovac je stigao do izjednačenja u 57. minutu golom iz penala Mihajla Neškovića. Prethodno je duel Neškovića i Ovusua u šesnaestercu sudija Simović okarakterisao kao prekršaj i pokazao na “belu tačku”.

Partizan je do novog vođstva stigao golom Aleksandra Filipovića u 75. minutu. Zahid je centrirao sa leve strane, a Filipović je sa pet metara glavom prosledio loptu u mrežu.

Novo izjednačenje Voždovcu doneo je Džunior Flemings u 81. minutu, nakon odlične sistencije Neškovića.

A onda – “sveti Aranđel”

Pobedu Partizanu doneo je Aranđel Stojković pogotkom u trećem minutu sudijske nadoknade vremena. Bio je to prelep udarac sa oko 20-ak metara.

Trener Partizana Igor Duljaj brzo je “arhivirao” ovu teško izvojevanu pobedu.

– Igrali su odlično, otvoren fudbal, mlada ekipa, mlad trener. Nisu imali imperativ pobede kao mi. Publika je imala šta da vidi. Mnnogo je teško vratiti se. Čestitam igračima na karakteru i što je najvažnije da su osvojena tri boda. Nećemo da zatvorimo oči na greške koje se ponavljaju u odbrani. Imamo mladog kovačevića koji će tek da raste – rekao je Duljaj.