Atletiko duguje

Utakmica u Granadi otkazana posle horor scene: Đirona preko Barselone grabi ka tituli

Fudbaleri Đirone nastavljaju da žive svoj san, pošto su danas na “Monžuiku” pobedili Barselonu rezultatom 4:2.

Đirona je sada lider na tabeli La Lige i to potpuno zasluženo, posebno nakon večerašnje partije u kojoj je otkrila sve slabosti ponovo očajne Barselone i još goreg Ćavija koji je još jednom pogrešno pripremio jednu važnu utakmicu u kojoj je bio potpuno pročitan i nadigran.

Iako je Ćavi Ernandes uspeo treći put u nizu da izvede najjači sastav, isti koji je doneo pobede nad Portom i Atletiko Madridom, pristup je bio potpuno drugačiji.

Đirona je izašla sa većom željom i jasnijom vizijom u svojoj igri i to je donelo rezultat u prvom poluvremenu.  Gosti su poveli u 12. minutu posle sjajne akcije koju je započeo Kouto dubinskom loptom za Cigankova, koji je pobegao Kristensenu i potom kao na tacni proigrao Dovbika koji je od stative matirao Penju za 0:1.

Barsa je nastavila da dominira i da ima posed lopte, prvu veliku šansu imao je Rafinja, posle Kanselovog centaršuta, Gazaniga je odlično intervenisao. Barsa je uspla da izjednači u 19. minutu, Rafinja je izveo korner, a Levandovski bio najviši u skoku za 1:1.

Katalonci su osetili da je taj trenutak povoljan da dodatno ugroze Đironu, pa je sledeću odličnu šansu imao Kanselo, ponovo je Gazaniga bio na pravom mestu.

Ni Đirona se nije libila da napadne, naprotiv, Gutjerez je imao dobru priliku, potom i Dovbik, ali promene rezultata nije bilo do 40. minuta. Tada je Gutjerez neometano došao sve do šesnaesterca, Kunde i De Jong su se loše postavili, usledio je precizan udarac uz samu stativu za 1:2.

Atletiko teško protiv fenjeraša

Fudbaleri Atletika savladali su u Madridu ekipu Almerije rezultatom 2:1. Domaćin je za nešto više od 20 minuta postigao tri gola, ali je prvi pogodak Grizmana bio poništen zbog ofsajda.

Kod gola Alvara Morate u 17. minutu sudija, pak, nije mogao ništa, Grizman je proigrao reprezentativca Španije koji se na lep način oslobodio čuvara, zaobišao golmana i zatresao mrežu gostiju.

Pet minuta kasnije, De Pol je povukao loptu i dodao je ka Ljorenteu koji je uposlio Anhela Koreu, a Argentincu nije bilo teško da postigne pogodak.

Činilo se da će “jorgandžije” rutinski da privedu posao kraju, ali tako nije mislio Leao Baptistao koji je umanjio prednost Atletika golom u 62. minutu susreta.

Ređale su se prilike Baptistaa, potom na drugoj strani i Depaja, no promene rezultata do kraja meča nije bilo, pa je Atletiko uspeo da sačuva vođstvo i upiše nova tri boda.

Utakmica prekinuta posle horor scene

Privukao je meč Granada i Atletik Bilbao veliki broj navijača na stadion “Nuevo Los Karmones”. Nažalost, fudbalski praznik trajao je samo 20 minuta pre nego što je utakmica prekinuta , a potom i otkazana zbog srčanog zastoja koji je doživeo jedan od navijača domaće ekipe. Kasnije je meč suspendovan zbog kako se navodi smrti na tribinama.

Lekarska ekipa odmah je utrčala na tribine kako bi pokušali da sačuvaju život navijaču, ali ishod reanimacije nije bio pozitivan. Sudija je odlučio da aktere utakmice pošalje u svlačionice, a La Liga je u kratkom saopštenju izjavila saučešće porodici i poručila da će uskoro biti poznato više detalja o nastavku meča, ali je sigurno da danas neće biti nastavljen.

Prilikom prekida gosti iz Bilbaoa vodili su sa 1:0 golom Injakija Vilijamsa iz šestog minuta.