Federiko Dimarko

Utakmicu na Meaci obeležio gol koji se retko viđa: Inter sebično čuva prvo mesto Serije A

Fantastičan gol postigao je Federiko Dimarko na današnjoj utakmici 12. kola Serije A za Inter protiv Frozinonea. Ovaj gol već sada se može bez problema uvrstiti na listu za pogodak sezone.

Igrao se 43. minut utakmice kada je Dimarko potrčao iskoso po sredini terena i zapanjujuće odlučio da šutira prema golu, jer je video da golman gostiju nije bio na svom mestu.

Lopta je dugo letela i na kraju preletela golmana Turatija, te završila u mreži za potpunu ekstazu na Meaci.

Inter je na poluvreme otišao pri vođstvu od 1:0, a krajnji rezultat meča bio je 2:0. Pošto je drugi pogodak za domaću ekipu u 48. minutu sa bele tačke postigao Hakan Čalhanoglu.

Inter se nalazi na prvoj poziciji Serije A sa 31 bodom, a Frozinone je 12. sa 15 bodova.

Ranije danas odigrano je četiri meča 12. kola Serije A, a postignuti su sledeći rezultati: Napoli – Empoli 0:1, Fiorentina – Bolonja 2:1, Udineze – Atalanta 1:1 i Roma – Lacio 0:0.