Liverpool's Virgil van Dijk, left, celebrates scoring a goal that was disallowed during the English League Cup final soccer match between Chelsea and Liverpool at Wembley Stadium in London, Sunday, Feb. 25, 2024.(AP Photo/Dave Shopland)
Liverpul osvojio Liga kup, Foto: Beta/AP Photo/Dave Shopland

Van Dajk u 118. za prvi pehar u poslednjoj Klopovoj sezoni: Petrović branio i moguće i nemoguće, ali Liga kup je Liverpulov

Liverpul je osvojio prvi trofej u sezoni. “Crveni” su u finalu Liga kupa pobedili Čelsi posle produžetaka 1:0.

Gol odluke je postigao Virdžil van Dajk u 118. minutu.

Jirgen Klop neće svoju poslednju sezonu na klupi Liverpula završiti bez trofeja. A koliko će ih biti videćemo na kraju sezone, s obzirom da je njegov tim prvi na tabeli Premijer lige i da je stigao do 5. runde FA kupa.

Uprkos tome što su u finale ušli bez praktično pola tima (Nunjez, Alison, Žota, Salah, Soboslai, Aleksander-Arnold, Tijago, Matip) i u prvom poluvremenu ostali bez Gravenberha, bili su bolji tim.

Petrović spašavao Čelsi dok je mogao

Stvorili su više izglednih šansi i da nije bilo srpskog golmana Đorđa Petrovića na golu Čelsija moglo je sve da bude gotovo u regularnih 90 minuta. Reprezentativac Srbije je bio najbolje ocenjeni igrač svoje ekipe sa ocenom 8,9. Imao je čak 10 odbrana, od čega 8 posle šuteva iz šesnaesterca.

Doduše, odličan je bio i njegov kolega na suprotnoj strani, rezervista Keleher. Uostalom u nadoknadi posle 90. minuta je sprečio da Čelsi stigle do gola i trofeja odbranivši dva šuta zaredom, dok je jednom na gol liniji intervenisao Van Dajk.

Kad smo već kod strelca jedinog gola njemu je i u 60. minutu bio poništen jedan gol zbog ofsajda. Čelsiju je u prvom poluvremenu iz istog razloga poništen gol Sterlinga.

I kada je sve mirisalo na penale Holanđanin je bio najviši u skoku posle kornera na 2 minuta pre kraja drugog produžetka. Ovog puta i Petrović je bio nemoćan i dogodio se trenutak odluke.

Čelsiju je ovo šesto uzastopno izgubljeno finale domaćim takmičenjima i po tome su jedini u istoriji.