VAR poništio golčinu kola u Superligi, TSC pao u Leskovcu protiv trenera bez licence (VIDEO)

Dva meča nedeljnog programa u drugom kolu Superlige Srbije nisu donela previše uzbuđenja, mada smo videli i jedno relativno iznenađenje. Radnički iz Niša je u Leskovcu pobedio TSC sa 1:0, dok je Čukarički u Senti remizirao sa Spartakom 1:1.

Nišlije su do prvih bodova u sezoni i pobede nad prošlogodišnjim predstavnikom Srbije u Ligi Evrope došle zahvaljujući golu Andreje Stojanovića u 52. minutu, ali je zanimljiv detalj bio i poništeni gol Mihaila Banjca desetak minuta kasnije zbog ofsajda.

Sjajno je povratnik u srpski fudbal iz Rusije pogodio same rašlje gola Radničkog sa oko 20 metara, ali je posle trominutne provere u VAR sobi utvrđen ofsajd u začetku akcije, pa su fudbaleri iz Bačke Topole poraženi u drugom kolu u novoj sezoni.

Gosti, koji predvođeni hrvatskim trenerom Deanom Klafurićem, ne igraju dobro na startu nove sezone su meč završili sa desetoricom, jer je u 85. minutu zbog udaranja isključen iskusni Milan Radin, a Nikola Drinčić, koji nema licencu da vodi Nišlije, zabeležio je prvu pobedu na klupi Radničkog u ovoj sezoni.

Golove sa ovog meča i najzanimljivije detalje pogledajte u snimku na početku teksta.

Čuka se “okliznula” u Senti

Spartak je posle poraza na startu sezone od Novog Pazara (3:2) stigao do prvog boda i to protiv favorizovanog gosta iz Beograda – 1:1.

Subotičani su zbog radova na svom stadionu dočekali Čukarički u Senti, a Brđani su dugo vodili golom Đorđa Ivanovića u 26. minutu, na pas Marka Docića. Međutim, važan bod Spartaku doneo je Mihailo Bogićević pogotkom u 81. minutu.

Spartak posle dva kola ima jedan bod, dok Čukarički ima četiri.