Real Madrid's Vinicius Junior, right, is challenged by Bayern's Jamal Musiala during the Champions League semifinal first leg soccer match between Bayern Munich and Real Madrid at the Allianz Arena in Munich, Germany, Tuesday, April 30, 2024. (AP Photo/Matthias Schrader)
Musijala u duelu sa Vinisijusom (Foto: Beta/AP Photo/Matthias Schrader)

Vatromet golova u Minhenu: Bajern – Vinisijus 2:2, vrhunski spektakl za fudbalske bogove (VIDEO)

Kad je završnica Lige šampiona, to mora da bude spektakl. I imali smo ga, za fudbalske bogove. Bajern i Real iz Madrida remizirali su posle velike borbe na Alijanc Areni (2:2) u prvom meču polufinala, na oduševljenje velikog broja iskrenih ljubitelja fudbala.

Gosti su vodili od 24. minuta pogotkom Vinisijusa Žuniora, zatim je bivši šampion Nemačke preokrenuo rezultat za samo četiri minuta golovima Sanea u 53. i Harija Kejna iz penala u 57, da bi remi gostima doneo ponovo Brazilac Vinisijus takođe sa 11 metara u 83. minutu.

Bajern je bio bolji i više napadao tokom 90 minuta, ali se i očajno branio, pa nije stekao rezultatsku prednost uoči revanša u prestonici Španije, koji se igra za osam dana.

Real poveo iz jednog šuta

Bajern je krenuo silovito i u prvih desetak minuta imao nekoliko opasnih šansi, a prvu već posle 45 sekundi kada je Sane izašao sam na Lunjina, ali je Ukrajinac odbranio. Usledile su nove šanse, Kejn je u šestom minutu gađao pravo u golmana, da bi već u osmom Sane opet bio u šansi i šutirao preko gola.

Domaćin je nastavio da napada, a onda je Real uradio ono u čemu je najbolji. Sačekao kontru. U 24. minutu iz jedne potpuno bezazlene i bezopasne situacije, Toni Kros je pasom sa polovine terena spojio Vinisijusa sa golom, a Brazilac je sjajno pogodio za 0:1.

Taj pogodak je potpuno “ubio” igru Bajerna, koji je nastavio da napada, ali je do poluvremena još Hari Kejn imao jedan opasan pokušaj iz slobodnog udarca i to je bilo sve.

Blickrig Bajerna

Već na startu drugog dela Tomas Tuhel je izvršio zanimljivu izmenu, umesto Leona Gorecke na teren je ušao Portugalac Rafael Gerero, koji je doneo Bajernu izuzetnu fleksibilnost u igri na sredini terena.

Toni Kros je imao dobru priliku da savlada Nojera u 52. minutu, sve je odradio fudbalski pismeno, čak i šut, ali je veteran na golu Bavaraca pokazao da i dalje nije za staro gvožđe. Bukvalno u sledećem napadu Real je kažnjen za taj promašaj, a raspoloženi Liroj Sane je sve sam uradio i “probušio” Lunjina za 1:1.

Osetila je publika u Minhenu da je ovo trenutak za preokret, još je aktivnije počela da bodri pulene, a mladi Džamal Musijala je samo dva minuta kasnije pkazao da je đavo od igrača. Sjajno je popularni “Bambi” navukao Lukasa Vaskeza da ga šutne po nogama u šesnaestercu, a glavni sudija nije imao dilemu, pokazao je na 11 metara. Siguran je bio Hari Kejn.

Tragičar Korejanac

Pitanje je šta bi bilo da je Erik Dajer pogodio iz dobre pozicije u 67. minutu kada je šutirao glavom po sredini, pravo u golmana Reala. Madriđani su u poslednjih pola sata igrali ofanzivnije, a sjajna odbrana Nojera kod zicera Vinisijusa u 79. minutu bila je najava izjednačenja.

Ono je usledilo u 83. minutu nakon što je korejski štoper Kim oborio Rodriga u šesnaestercu, a odlični sudija Turpan iz Francuske ponovo bio sjajno postavljen i pokazao na penal. Siguran je bio Vinisijus Žunior koji je drugim golom doneo remi Madriđanima.