PSG's Vitinha, second from right, celebrates with teammate after he scored his side's first goal during the French League One soccer match between Marseille and Paris at the Velodrome stadium in Marseille, south of France, Sunday, March 31, 2024. (AP Photo/Daniel Cole)
Slavlje Parižana u Marselju (Foto: Beta/AP Photo/Daniel Cole)

Vatromet, prozivka i crveni karton uz mrštenje Mbapea: PSŽ je moćan i s desetoricom (VIDEO)

Pari Sen Žermen, lider i vladajući šampion Francuske još jednom je protutnjao kroz Marselj i u napetoj atmosferi slavio na “Velodromu” i to sa igračem manje (2:0). Golove za ekipu Lusia Enrikea dali su Brazilac Vitinja u 53. posle sjajne kontre i kombinacije sa Usmanom Dembeleom i Gonzalo Ramos u 85. minutu

Meč su otvorili navijači Olimpika sjajnim vatrometom i bakljadom, a goste iz Pariza su dočekali i zanimljivim tranasparentom na kome je pisalo: “Daće Bog (na arapskom) da ga nikada ne osvojite”, aludirajući na pehar Lige šampiona koji Sveci ne mogu i dalje da osvoje, a koji stoji u vitrinama u Marselju.

Na terenu dominacija Pari Sen Žermena u prvom poluvremenu i opasni napadi preko raspoloženog Dembelea, ali je sve stalo u 40. kada je Beraldo dobio drugi žuti karton zbog kog je napustio igru.

Brojčani deficit nije obeshrabrio goste, koji su na startu drugog poluvremena u 53. izveli sjajnu kontru koju je krunisao Vitinja. Zatim je desetak minuta kasnije Enrike izveo iz igre Mbapea kome se to nije, očigledno, dopalo, ali je Španac morao da pojača odbranu.

Marselj je u poslednjih pola sata opasno “nagazio” rivala sa igračem više. Ređale su se šanse i udarci pred golom Donarume, ali je Italijanski glman sve odbranio i pokazao klasu. Najbolju šansu za Olimpik propustio je iskusni Obamejan u 79. minutu.

Italijanski golman je meč završio sa čak osam odbrana, a PSŽ je kaznio domaćina posle još jedne izvrsne kontre u 85. minutu. Egzekutor je bio Portugalac Gonzalo Ramos.

Pari Sen Žermen je ovom pobedom vratio 12 bodova u odnosu na drugoplasirani Brest, dok Olimpik ostaje sedmi na tabeli sa 39 bodova i očekuje ga borba za izlazak u Evropu.