Navijači Egnatije; Foto: Printscreen/Twitter

Veliki skandal: Borac Banjaluka gostuje u Albaniji, a stadionom odjekuje “Ubij Srbina”

U Elbasanu se ove večeri igra revanš meč prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona između albanske Egnatije i Borac iz Banjaluke. U prvom meču “preko Drine” je kao skandal predstavljeno skandiranje “Kosovo je Srbija”, a biće zanimljivo videti kako će biti ocenjeno ovo što smo videli usred Albanije.

Naime, u toku prve utakmice su se sa tribina čuli skandalozni povici “ubij Srbina!”. Takođe, čulo se i “UČK”, što je skraćenica za “Oslobodilačku vojsku Kosova”. Uz to, na ogradi kod domaćih navijača su okačene zastave “tzv. Velike Albanije” i pomenutog “UČK”.

Podsetimo, u prvoj utakmici u Banjaluci bilo je 1:0 za Borac, a na poluvremenu revanša na “Elbasan areni” rezultat je 1:1. Domaći su poveli golom Ibrahimoglua u 17. minutu, da bi u 30. izjednačio Jovo Lukić. Za sada, taj rezultat vodi Banjalučane u drugo kolo.