Red Bul Lajpcig tokom Kupa Nemačke
Red Bul Lajpcig pred Zvezdu doživeo poraz (Foto: Beta/Uwe Anspach/dpa via AP)

Veliki udarac za Lajpcig pred Zvezdu: Osvajač Kupa Nemačke doživeo hladan tuš (VIDEO)

Nije se proslavio Lajpcig pred Zvezdu u Ligi šampiona. Znamo da narednog utorka Red Bul gostuje srpskom šampionu na Marakani, ali neće to učiniti baš u najboljem mogućem raspoloženju.

Tim trenera Marka Rozea prošlosezonski je osvajač Kupa Nemačke. Međutim, ove sezone ispao je iz tog takmičenja već u 1/16 finala.

U toj rundi, Lajpcig se susreo sa Volfsburgom, koji je na svom stadionu bio bolji i slavio je pobedu od 1:0.

Jedini pogodak bio je delo Vaclava Černog u 14. minutu, posle asistencije Tijaga Tomasa.

Gol Černog pogledajte OVDE.

Do kraja meča, Lajpcig je ostao i sa igračem manje, pošto je Jusuf Poulsen dobio drugi žuti karton u drugom poluvremenu zbog saplitanja protivničkog fudbalera.

Štutgart je na svom terenu izbacio Union posle pobede od 1:0 (ovo je timu iz Berlina čak 11. poraz u nizu), dok je Borusija iz Menhengladbaha eliminisala Hajdenhajm posle laganih 3:1.

Sankt Pauli je izbacio Šalke posle produžetka (2:1), a takmičenje u Kupu je okončao i bndesligaš Keln koji je poražen u Kajzerslauternu kao gost sa 3:2.