Liverpul
Liverpul - Mančester junajted; Foto: Beta/AP/Jon Super

“Viktorije” na “Enfildu” bez golova, ali je Junajted imao najbolju šansu da ukrade pobedu

Liverpul je na tri od četiri poslednja meča protiv Mančester junajteda slavio trijumfe sa ukupnih 16:0. Poslednji duel na “Enfildu” završen je sa 7:0 u korist tima Jirgena Klopa. Međutim, ove večeri na istom mestu nismo videli nijedan pogodak. Derbi Premijer lige bez golova definitivno nije nešto čemu smo se nadali.

Tokom celog susreta gledali smo praktično “viktorije” pred golom Andrea Onane. Liverpul je nizao šanse i opasne akcije, ali nije uspevao da otključa kamerunskog čuvara mreže. Uz posed lopte od 70 odsto i čak 33 šuta ka golu Junajteda, prosto je neverovatno kako nijedna lopta nije završila u mreži gostujuće ekipe.

Najbliži tome u prvom poluvremenu bio je Virdžil van Dajk, ali je njegov udarac glavom posle kornera odbranio Onana. Zatim je Trent Aleksander Arnold bio blizu, da bi na drugoj strani u kontri Rasmus Hojlund imao najbolju šansu na meču. Odličnu kombinaciju sa Entonijem i Mektominejem nije pretvorio u gol u situaciji jedan na jedan sa Alisonom.

Potom je Luis Dijaz imao priliku za Liverpul, ali je Onana opet fantastično reagovao. U 85. minutu je Luk Šo igrao rukom, a sudija Majkl Oliver nije dodelio jedanaesterac. Minut kasnije Džo Gomeš je imao poslednju veliku šansu za “crvene”, ali nije bio dovoljno precizan.

Na kraju je Junajted završio meč sa desetoricom pošto je Diogo Dalo zvog protesta dobio, ne jedan, nego dva žuta kartona. Mora se priznati da je Majkl Oliver u toj situaciji u četvrtom minutu nadoknade, ipak, preterao.

Liverpul će posle ovog kola pasti na drugu, a možda i treću poziciju, sa 38 osvojenih bodova. Mančester junajted ostaje na sedmom mestu, sa 10 bodova manje.