Juventus's Dusan Vlahovic, centre left, and Napoli's Amir Rrahmani challenge for the ball during the Serie A soccer match between Napoli and Juventus at the Diego Armando Maradona stadium in Naples, Italy, Sunday, March 3, 2024. (Alessandro Garofalo/LaPresse via AP)
Nemoćan: Dušan Vlahović (Foto: Beta/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP)

Vlahović se ispromašivao, Kostić samo gledao kako očajni Juventus pada na “Maradoni” (VIDEO)

Napoli je savladao Juventus sa 2:1 u derbiju 27. kola Serije A i popravio malo užasnu sezonu koju ima, dok je Dušan Vlahović promašajima “uveseljavao” publiku na stadionu “Dijego Armando Maradona”.

U očajnoj je formi srpski reprezentativac kada igra derbije, pošto ni večeras nije uspeo da stigne do gola iako je u prvom poluvremenu imao čak tri izgledne prilike.

Prvu je propustio već u desetom minutu, kada je pucao glavom pored stative. Drugi put je pogodio stativu u 34. minutu, a treći put je ponovo bio neprecizan kada mu se lopta odbila posle gužve u šesnaestercu.

Između ta dva promašaja domaćin je kaznio crno-bele preciznim udarcem iz voleja Gruzina Kvarchelije za 1:0 i veliko oduševljenje domaće publike u finišu prvog poluvremena. Igrao se 42. minut.

Juve je mogao do izjednačenja početkom drugog poluvremena, ali se Kambijaso nije snašao u 53. minutu kada je šutirao preko prečke iz dobre pozicije. Ipak, gosti su nagrađeni za upornost u 81. kada je Kjeza preciznim udarcem pogodio donji ugao gola Napolija.

Mnogima se tada učinilo da će Juve izbeći nekako četvrti prvenstveni poraz, ali je odbrana ovog tima ponovo napravila glupost. Rezervista Boende oborio je protivnika u šesnaestercu, a posle poziva iz VAR sobe glavni sudija pokazao na 11 metara.

Viktor Osimen je promašio najstrožu kaznu, Ščensni mu je sjajno odbranio, ali je odbrana Juvea očajno reagovala, čak trojica domaćih igrača pritrčala su odbijenoj lopti, a Raspadori bio najbrži i smestio je u mrežu za konačnih 2:1.

Drugi srpski reprezentativac Filip Kostić svih 90 minuta proveo je na klupi za rezerve. Očigledno je da je krilni fudbaler u nemilosti trenera Alegrija koji nije zadovoljan njegovim partijama iz proteklih mečeva kada mu je ukazivao priliku.

Juventus je posle ovog poraza ostao na 57 bodova, što je čak 12 manje od vodećeg Intera, dok je Napoli sa novim trenerom Kalconom vezao dve pobede i sada je deveti na tabeli sa 40.