Juventus players celebrate after a goal during the UEFA Champions League opening phase soccer match between Leipzig and Juventus in Leipzig, Germany, Wednesday, Oct. 2, 2024.(AP Photo/Ebrahim Noroozi)
Dušan Vlahović je postigao 2 gola u preokretu Juventusa protiv Lajpciga sa igračem manje, Foto: Beta/AP Photo/Ebrahim Noroozi

Vlahovićevi evrogolovi za preokret Juvea sa 10 igrača, Dinamo ostao bez pobede, Realu ošamaren, a Atletiko ponižen u Lisabonu

Ludi završetak 2. kola Lige šampiona koje su ove večeri obeležili neverovatan preokret Juventusa sa igračem manjeuz 2 gola Vlahovića, Atletikovo poniženje protiv Benfike, poraz Reala u Lili i pobeda Aston Vile nad Bajernom.

Neuništivi Juventus i čudesni Vlahogol

Kakva utakmica u Lajpcigu. Dušan Vlahović je držao Juventus, a onda je Fransisko Konseisao presudio i doneo preokret i pobedu sa igračem manje 3:2. Srpski napadač je postigao prva dva gola za “staru damu”.

Bila je ovo utakmica u kojoj je sve izgledalo kao da italijanski tim nema šanse da se izvuče i ne doživi poraz od “bikova”. U prvih 12 minuta je Mota morao da izvrši 2 prinudne izmene zbog povreda Gonzaleza i Bremera, a onda je Benjamin Šeško u 30. minutu doneo vođstvo domaćinu.

Vlahović je u 50. na asistenciju Kambijasa poravnao, ali onda ponovo problemi. Golman Di Gregorio je napravio glupost, dobio direktan crveni karton i uz to je snimkom potvrđeno da je lopta Daglasa Luiza pogodila u ruku, pa je dosuđen penal za Lajpcig. Mota je prinudno morao i da izvede Jildiza da bi ubacio rezervnog golmana.

Šeško je bio siguran izvođač najstrože kazne za drugo vođstvo na meču. Ali tada je Vlahović shvatio da mora on da povuče i to je uradio maestralno. Evrogol sa nekih 20 metara u samo rašlje, jedan od najlepših u ovom kolu i njegovoj karijeri.

Ali ni tu nije bio kraj, momak koji je prinudno ušao na teren zbog povrede Nika Gonzaleza, Fransisko Konseisao, u 83. minutu izvodi magičan dribling i potom pogađa mrežu za potpuni preokret.

Dinamo tragično ostao bez pobede protiv sledećeg protivnika Zvezde

Auuu kakva fešta na “Maksimiru” je to mogla da bude. Dinamo je u 1. kolu doživeo blamažu i najteži poraz koji je ijedan tim doživeo u Ligi šampiona. Posle 9 primljenih komada od Bajerna promenjen je trener i vratio se Nenad Bjelica i to je odmah donelo prvu pobedu.

Monako, koji je pre 2 nedelje srušio Barselonu, spasio se poraza golom iz penala u 89. minutu uz fantastičnu utakmicu novog bisera hrvatskog fudbala Martina Baturine. Reprezentativac Hrvatske je najpre u prvom poluvremenu asistirao Sučiću za vodeći gol i ekstazu, a onda je rešio da sam reši sve.

Kontranapad u 66. minutu je završio fenomenalnim šutem sa distance u sam ćošak gola gostiju.

Gosti su postigli gol preko Salisua u 74. minutu usled kiksa golmana Nevistića. Branili su se domaći svim silama, dok su gosti napadali i napadali. Na kraju je dosuđen penal koji je skrivio Bernauer, a Zakarija sa “bele tačke” spasava narednog protivnika Crvene zvezde.

Šok u Lilu i Lisabonu: Šamar Realu i poniženje Atletiku

Madridski i španski velikani su popili teške šamare nakon međusobnog derbija koji su odigrali u nedelju. Lil je srušio šampiona Evrope golom Džonatana Dejvida iz penala.

Daleko gore je prošao Atletiko koga je Benfika ponizila sa 4:0 na svom “Da Lužu” (Zvezda je izgleda još i dobro prošla).

Kakvog je samo igrača dobila Benfika u Akturkogluu, koji je kao i protiv Crvene zvezde postigao prvi gol na meču.

Ništa nisu donele Simeoneu silne promene na poluvremenu, “orlovi” su dominirali i bilo je pitanje kada će dati sledeći gol. To su učinili sa penala preko Di Marije i najavili veliku pobedu, koju je potvrdio Bah u 75. minutu.

Konačan rezultat je postavio Kokču iz drugog jedanaesterca, te gurnuo tako Benfiku na sam vrh tabele.

Zlatna rezerva srušila slavni Bajern

Džon Duran je ponovo heroj Aston Vile, po ko zna koji put ove sezone. Engleski klub je u Birmingemu pobedio velikana, minhenski Bajern 1:0.

Kako je samo Kolumbijac, koji se pretplatio na golove s klupe i to spektakularne, matirao Manuela Nojera kome se ovog puta obilo o glavu previsoko izlaženje van svog šesnaesterca.