SERBIA vs BULGARIA Leskovac, 19.11.2023. foto: Marko Metlas Fudbal, Srbija, Bugarska

VMS “spustio roletnu” Samardžićevim “zebrama” – Srbin opet zakucan za klupu

U tradicionalnom terminu od 15.00 za Seriju A, pobede su ostvarili Monca i Torino. Fudbaleri Monce savladali su na svom terenu ekipu Kaljarija sa 1:0, u utakmici 29. kola italijanske Serije A. Pobedu Monci, 11. od početka sezone, doneo je Daniel Maldini u 42. minutu.

Monca je trenutno deveta na tabeli sa 42 boda, dok je Kaljari na 15. poziciji sa 26 osvojenih bodova. Bod manje od Monce ima Torino koji je kao gost slavio protiv Udinezea sa 2:0. Strelci za Torino bili su Duvan Zapata u 10. i Nikola Vlašić u 53. minutu.

Mrežu “bikova” i ovog puta sačuvao je Vanja Milinković-Savić, čak 14. put u sezoni. Bolji od njega po tome samo je Jan Zomer na golu Intera. Ovog popodneva “spustio je roletnu” napadačima Udinezea, u čijem timu nije bilo Lazara Samardžića. Srpski reprezentativac je ponovo ceo meč presedeo na klupi, treći put u nizu.

Torinu je ovo bila prva pobeda posle četiri meča bez trijumfa. Posle desetog poraza u sezoni, Udineze je 13. na tabeli sa 27 bodova.