Uroš Nikolić, fudbaler Vojvodine, na prvenstvenoj utakmici protiv Partizana, na stadionu JNA. Beograd, 02.012.2023. foto: Nebojsa Parausic Fudbal, Partizan, Vojvodina

Vojvodina nokautirala “fenjeraša”, Radnik tone ka drugoj ligi (VIDEO)

Fudbaleri Vojvodine slavili su na gostujućem terenu u Surdulici protiv Radnika sa 4:0. Tim Božidara Bandovića vratio se klupskim obavezama posle reprezentativne pauze, a dobru seriju od tri pobede nastavio je i na otvaranju 27. kola Superlige.

Radnik ostaje zacementiran na poslednjoj poziciji, a sve je izvesnije da će se tim Dušana Đorđevića sledeće godine takmičiti u nižem rangu srpskog fudbala. Da Radnik nema kvalitet i da ne zaslužuje da se takmiči u eliti, ponovo se videlo na meču s Novosađanima.

Već u prvom poluvremenu sve je bilo jasno posle trećeg gola Alekse Vukanovića, koji je obezbedio četvrtu pobedu u nizu popularnim Lalama.

Dva gola bivših crveno-belih

Vodeći gol na utakmici postigao je Njegoš Petrović, bivši igrač Crvene zvezde, i to već u šestom minutu. Sa nekih 20-ak metara zategao je “praćku” i lako savladao golmana Radnika.

Dva gola na ovom meču postigao je mladi 19-godišnji napadač Mihailo Ivanović, koji je potvrdio o kakvom talentu je reč. Pogađao je mrežu Radnika u 29. i 60. minutu.

Treći gol delo je još jednog bivšeg fudbalera Zvezde, ovaj put prilično nespretno je reagovala odbrana Radničkog, a u petercu Surduličana najbolje se snašao Aleksa Vukanović u 39.

njegoš petrović
Njegoš Petrović (Printscreen: FK Vojvodina)

Vojvodina se nalazi na deobi četvrtog mesta na tabeli sa Čukaričkim, te se svim silama bori za Evropu. Sa druge strane sa samo 14 bodova Radnik zauzima poslednju poziciju.

Mandarić – prva pobeda

“Stara dama” sprskog fudbala je u prethodnom periodu doživela neke značajne kadrovske promene, a za novog potpredsednika kluba izabran je 86-godišnji biznismen Milan Mandarić.

Mandarić može da se pohvali, iako je bilo očekivano, da je tim slavio u prvoj utakmici od njegovog dolaska na Karađorđe.