Železničar - Vojvodina; Foto: Soccersportal.rs

Vojvodina protutnjala kroz Pančevo i nastavila veliki uspon – TSC i Čuka razočarali u derbiju kola

Fudbaleri Vojvodine u poslednjih mesec i po dana ne znaju za poraz, a u poslednjih šest utakmica osvojili su 16 od mogućih 18 bodova. Novi trijumf ostvarili su u Pančevu, gde su prilično ubedljivo nadigrali Železničar rezultatom 3:0 (2:0). Izabranici Božidara Bandovića tako su se izdvojili na četvrtom mestu na tabeli, sa 47 osvojenih bodova, dva više od Čukaričkog je remizirao bez golova sa TSC-om u derbiju 29. kola Superlige Srbije.

Novosađani su od starta domaćinu stavili do znanja da će se za sve pitati na ovom meču i već u 10. minutu to materijalizovali. Kembel je asistirao Mihailu Ivanoviću, a on pogodio za vođstvo “lala”.

U 22. minutu dosuđen je jedanaesterac za goste zbog prekršaja nad Stefanom Đorđevićem, koji se tom prilikom i povredio, te nije mogao da nastavi susret. Najstrožu kaznu izveo je Dejan Zukić i duplirao prednost Vojvodine. Igrao se 59. minut kada je ponovo proradila identična veza Kembel-Ivanović, čime je postavljen konačan rezultat meča.

Voša, dakle, sve više ide ka mestu u Evropi, ali ima još dosta da se igra do kraja. Železničar, pak, tone sve više i kolo pred ulazak u plej-aut je na pretposlednjoj poziciji sa 26 osvojenih bodova.

Derbi kola – bez ijednog gola

Čukarički je izgubio korak za Vojvodinom, ali može biti srećan bodom na gostovanju u Bačkoj Topoli. “Brđani” mogu da se pohvale da su bili bolji i imali više šansi u prvom poluvremenu, ali je drugo u potpunosti pripalo domaćinu.

Međutim, iako je meč podeljen u dva različita poluvremena, ni jedni ni drugi nisu umeli da materijalizuju svoju nadmoć. Taktičko nadmudrivanje dva trenera donelo nam je – ništa.

Najzanimljiviji detalj ovog derbija viđen je u 57. minutu, kada je Nemanja Petrović šutirao iz slobodnog udarca, a lopta bila na milimetre od gola. Uključio se VAR, Srđan Jovanović je čekao signal da li je lopta prešla gol-liniju, ali ga nije dobio i promene rezultata nije bilo.

TSC je prekinuo niz od pet uzastopnih pobeda i na trećoj poziciji ima 60 osvojenih bodova. Čukarički je, dakle, na petom mestu sa 45 bodova. Do kraja ligaškog dela i početka plej-ofa ostala je još jedna runda. TSC će gostovati Vojvodini na “Karađorđu”, a Čukarički dočekati drugoplasirani Partizan.