ALEKSA VUKANOVIC, ANDRIJA RADULOVIC, UROS NIKOLIC fudbaleri Vojvodine Novi Sad na utakmici Superlige Prvenstva Srbije protiv IMT na stadionu Vozdovca, Beograd 12.03.2024. godine Foto: MN PRESS Fudbal, IMT, Superliga Prvenstvo Srbije, Vojvodina Novi Sad

Voša demonstrirala silu protiv novajlije, TSC počeo da se švercuje na “minimalac”

Vojvodina je rutinski pobedila Tekstilac kao gost sa 3:1, dok se TSC namučio protiv IMT-a (1:0) na zatvaranju prvog kola Superlige Srbije. Oba panonska velikana upisali su premijerne pobede, a mnogo relaksiraniji bili su navijači novosadskog kluba.

Aleksa Vukanović je golom i asistencijom odlučio duel koji je odigran u Bačkoj Palanci, a da će bodovi putovati u Novi Sad bilo je jasno u 28. minutu, kada je najbolji napadač Lala pogodio za vođstvo.

Samo što je krenulo drugo poluvreme, Vukanović je nesebično poslužio mladog Veličkovića (19), koji je postigao prvenac u novoj sezoni na prazan gol. Vojvodina je do kraja sačuvala prednost, Tekstilac jalovo napadao i na surov način se upoznao sa elitom.

Za treći pogodak u mreži Odžačana pobrinuo se rezervista Andrija Radulović u 89, dok je počasni pogodak za domaćina postigao Davidović u 91. minutu.

U Bačkoj Topoli, TSC je dugo lomio otpor IMT-a, a uspeo je u 70. minutu pogotkom Miloša Pantovića. Nisu fudbaleri Deana Klafurića oduševili na premijeri, mogli su da imaju problema sa “traktoristima”, ali su uspeli da upišu startnu pobedu.

U seldećem kolu Vojvodina dočekuje Novi Pazar, a pre toga igra sa Ajaksom kvalifikacije za Ligu Evrope, dok TSC gostuje u Leskovcu protiv Radničkog iz Niša sledeće subote.