Nikola Milenković u dresu Notingem Foresta; Foto: Beta/AP/Mike Egerton

“Vukovi” jednom ujeli Milenkovića, Nedeljković ukrotio “lisice” – Everton je uklet klub!

Tradicionalni subotnji termin u Premijer ligi nije doneo Bog zna kakav derbi, ali je bilo vrlo uzbudljivo, posebno u samoj završnici. Konkretno, najveću dramu doneo je duel Evertona i Bornmuta, budući da je u tom meču viđen neverovatan preokret.

Na svom “Gudison parku” su popularne “karamele” vodile sa 2:0 do 87. minuta, a na kraju su poražene rezultatom 3:2 (0:0). Poveo je Everton sa 2:0 golovima Majkla Kina u 50. i Dominika Kalvert-Luina u 57. minutu.

Pobedu Bornmutu doneli su pogocima Antuan Semenjo u 87, Luis Kuk u drugom i Luis Sinistera u šestom minutu sudijske nadoknade vremena. Everton ima sva tri poraza ove sezone, a Bornmut nema nijedan poraz – do sada je upisao jednu pobedu i dva remija.

Milenković ponovo odigrao ceo meč

Srpski reprezentativac Nikola Milenković odigrao je ceo meč za Notingem Forest, ali nije uspeo da dođe do trijumfa protiv Vulverhemptona – 1:1 (1:1).

Iako su “šumari” poveli u 10. minutu, “vukovi” su izjednačili već dva minuta kasnije preko Belegarda. Do kraja više nije bilo pogodaka, te je meč na “Siti graundu” završen bez pobednika.

Nedeljković sa klupe doprineo pobedi

Kosta Nedeljković, još jedan srpski reprezentativac, u igru je ušao u 80. minutu u meču između Lestera i Aston Vile. Unai Emeri ga je ubacio u momentima kada se branila prednost i Srbin je pomogao u tome.

Vila je do prednosti došla golom Onane u 28. minutu, a duplirao ju je Duran u 64. Lester je u 73. smanjio na 1:2 preko Fakunda Buonanotea, ali je tu bio kraj golovima na “King Pauer” stadionu.