Leverkusen's Jonathan Tah, left, and Stuttgart's Deniz Undav, right, challenge for the ball during German Bundesliga soccer match between Bayer 04 Leverkusen and VfB Stuttgart in Leverkusen, Germany, Saturday, April 27, 2024. (Marius Becker/dpa via AP)
Tah u duelu sa Undavom iz Štutgarta (Foto: Beta/Marius Becker/dpa via AP)

Za dlaku sinko! Alonsov Bajer produžio nepobedivi niz golom u 96. minutu (VIDEO)

Najduža serija bez poraza u Evropi u jednoj sezoni još nije završena! Bajer iz Leverkuzena umalo je poklekao posle 45 utakmica u svim takmičenjima, ali se provukao nekako i protiv Štutgarta na svom terenu (2:2), golom veziste Roberta Andriha u 96. minutu.

Kao da je bilo suđeno da čuvene “Švabe” iz grada Mercedesa budu oni koji će okončati perfektan niz ekipe Ćabija Alonsa, koji preti sada da ode do 53 utakmice, ako uspeju da se domognu finala Lige Evrope.

Prošlog vikenda u Dortmundu ih je “spasio” Hrvat Stanišič golom u 98. minutu, a danas je serija uspela da dobije nastavak zahvaljujući Robertu Andrihu, koji je pogodio mrežu gostiju u poslednjim sekundama, opet posle prekida.

Sve vredno pomena u duelu ove dve sjajne ekipe viđeno je u drugom poluvremenu. Štutgart je do vođstva došao u 47. golom Krisa Fjuriha, a onda je samo deset minuta kasnije prednost “Švaba” duplirao Deniz Undav.

Adli je u 62. minutu dao nadu da Leverkuzen može makar do boda. Kako se bližio kraj, napadi Bajera su bili sve jaloviji, Alonso je nervozno menjao igrače i delovalo je da je poraz konačno neminovan. Ali, čudo se, ipak, desilo u samoj završnici.

Slobodan udarac je izveo Virc u šestom minutu nadoknade, a posle odbitka lopte najbolje se snašao Andrih i na oduševljenje domaćih navijača doneo bod Leverkuzenu, koji se slavio skoro kao kada je pre dve nedelje osvojena titula.

Ovo je, inače, čak 17. pogodak Bajera iz Leverkuzena posle 89. minuta i to pokazuje karakter ovog tima koji se nikada ne predaje. Uostalom, zato su i šampioni.