Za Luton je i 3:0 najopasniji rezultat: Iz 2-1 i 7+ u najluđem preokretu sezone u Premijer ligi (VIDEO)

Ima onih koji ne vole nužno Ligu šampiona, gledaju je tek od polufinala ili samo finale, a svi oni koji su se odlučili ove srede za duel između Bornmuta i Lutona videli su pravi premijerligaški spektakl na jugu Engleske. Preokret iz 2-1 i 7+ golova, veliku prednost gostiju i pobedu “trešnjica” – 4:3 (0:3).

Bila je to repriza one decembarske utakmice na kojoj je kapiten Lutona Tom Lokjer doživeo srčani udar. Tada je prekinuta kod rezultata 1:1 i dogovoreno je da se igra nova ispočetka. Luton je zgromio na kontre ekipu Andonija Iraole i lako za 45 minuta sitigao do velike prednosti.

Mrežu nemoćnog Brazilca Neta redom su tresli Čong u devetom, Ogbene u 31. i Ros Barkli u 45. minutu. Izgledalo je da se Bornmutu crno piše. Pride, tom prednošću Luton je pobegao iz opasne zone, sa 18. mesta i tamo poslao Notingem Forest bar na nekih pola sata.

Staro “pravilo” kaže da je 2:0 najopasniji rezultat, ali za Luton je i 3:0 od večeras kao kletva. Iraola je na pauzi ubacio u igru Markusa Tavernijea umesto očajnog Sinistera i pokrenuo pravu mašinu. Solanke je u 50. smanjio na 3:1, Ukrajinac Zabarnji u 62. na 3:2, a junak preokreta Semenjo u 64. poravnao na 3:3.

“Vitaliti” stadion je konačno eksplodirao u 83. minutu kada je posle sjajne kontre Antoan Semenjo zakucao loptu u mrežu Kaminskog i drugim golom na meču doneo svom timu vredna tri boda posle razočaranja u prethodnom meču protiv Šefild junajteda (2:2).

Luton je porazom opet pao na 18. mesto i ostaje u zoni koja vodi u Čempionšip. Šteta. Zaista su odigrali poluvreme iz snova i nejasno je kako su se tako lako “raspali” u drugih 45 minuta. Sve golove sa ovog sjajnog meča pogledajte u videu na početku teksta.