Leverkusen's players celebrate after Mainz's Sepp van den Berg scored an own goal, during a German Bundesliga soccer match between FSV Mainz 05 and Bayer Leverkusen, at the Mewa Arena in Mainz, Germany, Saturday Sept. 30, 2023. (Uwe Anspach/dpa via AP)
Lideri iz Levrkuzena (Foto: Beta/Uwe Anspach/dpa via AP)

Za ovakav Bajer nema leka, “patuljak” evrogolom nokautirao učesnika Lige šampiona

Još jedno kolo Bundeslige, odigrano u senci velikog derbija između Lajpciga i Bajerna (18.30), iznedrilo je novog lidera. Bajer iz Leverkuzena je kao gost pregazio Majnc sa 3:0 i izbio na čelo tabele. Odmah uz rame mu je sjajni Štutgart.

Farmaceuti su poveli na vreme, autogolom Van den Berga u 18. minutu, a “fenjeraša” na tabeli su dotukli u nastavku golovima Grimalda (majstorija iz slobodnog udarca u 59. minutu) i Hofmana koji je stavio tačku u 65. na pas rezerviste Adlija.

Vodeći strelac Bundeslige Žirasi nije se upisao u ovom kolu u strelce, ali je njegov Štutgart slavio kao gost u Kelnu sa 2:0 golovima Deniza Undava u 68. i 88. minutu. Švabe su na vrhu Bundeslige tik uz Bajer.

Najveće iznenađenje u ovom kolu priredio je debitant u eliti, maleni Hajdenhajm, koji je pobedio učesnika Lige šampiona Union iz Berlina sa 1:0, maestralnim pogotkom Niklasa Bestea iz slobodnog udarca u 59. minutu.

Volfzburg je upisao rutinsku pobedu protiv Ajntrahta iz Frankfurta uz dva gola sjajnog Jonasa Vinda. Danac je pogađao mrežu u 31. i 84. minutu, stigao do brojke od sedam golova na šest utakmica, a gosti poslednjih pola sata igrali sa desetoricom zbog isključenja Gecea.

Prvu pobedu u sezoni upisala je i Borusija iz Menhengladbaha koja je slavila u Bohumu sa 3:1. Iako su imali komotnih tri gola prednosti na poluvremenu, gosti su u finišu strepeli posle pogotka kapitena domaćih Losile, ali su sačuvali bodove.