Aleksandar Mitrović je dva puta savladao Milana Borjana, Printscreen: SSQ

Za Srbiju nije igrao, ali u Arabiji ne prestaje da rešeta: Mitrogol izbušio Borjana, a jedan gol je bio spektakularan

Aleksandar Mitrović i Sergej Milinković Savić nisu se odazvali pozivu u reprezentaciju Srbije pravdajući se povredama (ko im veruje), ali su zato odigrali u nastavku prvenstva Saudijske Arabije ceo meč. Napadač je i postigao 2 gola u pobedi Al Hilala nad Al Rijadom 3:0.

Nekadašnji centarfor Partizana dao je 2 gola Milanu Borjanu, bivšem kapitenu Crvene zvezde, koji od ove sezone brani boje drugog kluba iz glavnog grada Arabije.

Borjan je uspeo da spreči aktuelnog šampiona da zatrese mrežu u prvom poluvremenu, ali u drugom je bio nemoćan. Najpre ga je savladao Al Davsari u 53. minutu da bi se u finišu raspucao prvi strelac Al Hilala.

Strelac prvog pogotka je dva puta asistirao Aleksandru Mitroviću, prvo u 80. a onda i u čak 10. minutu sudijske nadoknade. Prvi pogodak je postigao desnom nogom, a drugi desnom butinom, i to od prečke.

Već 6. golova od početka sezone je u Saudi Pro ligi positgao Smederevac, a od početka 2024. godine ima učinak u klupskom dresu od 24 gola i 3 asistencije u 22 utakmice.