fudbaler Partizana na utakmici Mocart Superlige Srbije protiv Mladosti na stadionu Partizana, Beograd 07.10.2023. godine Foto: Ivica Veselinov / MN PRESS FUDBAL, FOOTBALL, MOZZART SUPERLIGA, PRVENSTVO SRBIJE, NATIONAL CHAMPIONSHIP, PARTIZAN, MLADOST LUCANI
Gajas Zahid je iznudio penal i postigao gol u pobedi Partizana, Foto: MN Press/Ivica Veselinov

Zahid je Partizanov motor na mlazni pogon: Crno-beli slomili čvrstu Mladost zbog lucidnog Norvežanina

Skoro sat vremena je trebalo igračima Partizana da slome otpor lučanske Mladosti, a kad su uspeli sa “bele tačke”, usledila je rutinska pobeda. Crno-beli su upisali osmi uzastopni trijumf – 2:0.

– Imali smo problem da probijemo taj blok. Uspeli smo u drugom poluvremenu da dođemo do prvog gola koji je otvorio igru. Moji igrači su bili strpljivi, znali smo šta hoćemo. Sada imamo reprezentativnu pauzu da se igrači odmore – rekao je trener Igor Duljaj posle utakmice.

Na najbolji mogući način su njegovi izabranici završili blok utakmica pred reprezentativnu pauzu. Lideri na tabeli su po 8. put zaredom osvojili sva tri boda i sada mogu mirno da odmore i spreme za nastavak jesenje polusezone.

Stativa Saldanje najbolja šansa u 1. poluvremenu

Do trijumfa bi sigurno došli mnogo lakše da je Mateuš Saldanja uspeo da u 5. minutu pogodi mrežu iz sjajne prilike. Ali na njegovu žalost je lopta završila na stativi.

Imali su apsolutnu kontrolu situacije na terenu sve vreme u prvom poluvremenu domaći fudbaleri. Opsedali su šesnaesterac gostiju iz Lučana, mada su se mučili da dođu u dobru šansu za pogodak, kao da je nedostajao taj završni pas.

Lučanci su se koncentrisali na odbranu svoje mreže, a ako se ukaže prilika iz kontra napada, pokušaće.

Uspeli su sa takvom igrom, uz povremene opasne kontra udare, da izdrže do 57. minuta. Ipak, kada se stalno branite koncentracija mora u nekom trenutku i da popusti.

Zahid je taj

Bez sumnje, Partizanovo najbolje pojačanje ovog leta je Gajas Zahid. Kad god je on na terenu nešto se dešava dobro po Partizan, posebno što je Saldanja dospeo u golgetersku krizu (tri utakmice bez gola). Večeras se prvi put našao u startnoj postavi i za to se odužio Igoru Duljaju.

U 57. minutu je sjajno driblingom prevario Miloševića i “sakrio” mu loptu, a ovaj u želji da izbaci loptu ga sapliće. Sudija Miloš Milovanović nije imao dilemu i odmah pokazao na “belu tačku”.

Odgovornost je preuzeo Bibars Natho i savladao Sašu Stamenkovića, a zbog čega je plakao posle toga pročitajte OVDE.

Mnogo lakše se disalo u Humskoj posle tog momenta i skinulo je to eventualne “okove” na nogama igrača crno-belih. Počele su da se ređaju nove šanse pred golom Mladosti, opet se nekako sve vrtelo oko Norvežanina.

Svoju sjajnu partiju je uspeo da obeleži i pogotkom, svojim drugim u crno-belom dresu. Lepo ga je proigrao Saldanja, a dobrim driblinzima je Zahid prevario i jednog čuvara i obišao golmana, pa lagano smestio loptu u mrežu.

Imali su crno-beli prilika da do kraja meča i ubace još neku loptu u gol gostiju, najbolju Belić kada je pogodio stativu. Ipak, rezultat se nije promenio.

PARTIZAN – MLADOST LUČANI 2:0 (0:0)
(Natho 57p, Zahid 69)

Partizan: Jovanović – Stojković, Ilić, Marković, Antić – Belić, Kanute, Natho, Zahid Kalulu – Saldanja.

Mladost Lučani: Stamenković – Varjačić, Milošević, Joksimović, Leković – Tumbasević, Mols – Udovičić, Veličković, Sremčević – Eze.