feliks brih
Feliks Brih (Foto: Printscreen/Youtube/foo foo)

Zavio Srbiju u crno, priznao gol kroz mrežu, a dok je obarao rekord, desila mu se prava tragedija (VIDEO)

Verujemo da se svi sećate ko je ozloglašeni Feliks Brih. Da, to je onaj gospodin iz Nemačke koji je zavio Srbiju u crno.

Desilo se to na Svetskom prvenstvu 2018. kad nije svirao čist penal nad Aleksandrom Mitrovićem.

Da, to je i onaj “čika” koji je priznao gol Štefana Kislinga za Bajer Leverkuzen.

Sećate se, sigurni smo – onaj kada lopta nije ušla sa prave strane stative. Sam Kisling ga je tada spasio, rekavši mu da je pogodak bio “lažni”.

Nije samo zavio Srbiju u crno, zapravo je postao rekorder nemačkog fudbala

Ali, takođe, u pitanju je veoma priznat nemački sudija, čak i rekorder. Odnosno, na meču Štutgart – Ajntraht (2:1) izjednačio je rekord legendarnog Volfganga Starka.

Ovaj 48-godišnjak bio je na centru tokom 344. meča Bundeslige u karijeri.

Međutim, na tom duelu mu se desio i veliki peh. Brih uopšte nije uspeo da završi meč, već je povredio desno koleno u prvom poluvremenu. Četvrti sudija Patrik Švengers je morao da preuzme “kormilo” tokom drugog poluvremena.

Brih, koji je ostao u svlačionici tokom pauze, rekao je za Skaj posle utakmice da sumnja da ima pokidan prednji ukršteni ligament.

Magnetna rezonanca samo je potvrdila te njegove reči, pa je u nedelju ujutru Bundesliga objavila da Briha čeka duga pauza.

Brih je debitovao u eliti nemačkog fudbala 28. avgusta 2004. u utakmici između Herte i Majnca 05 (1:1). Postao je FIFA sudija 2007. godine i sudio je na Svetskim prvenstvima 2014. i 2018, kao i na Evropskim prvenstvima 2016. i 2021. godine. Takođe je sudio finale Lige Evrope 2014. i finale Lige šampiona 2017. godine. Krajem 2021. završio je međunarodnu karijeru.

Brih je pet puta proglašen za sudiju godine u Fudbalskom savezu Nemačke (DFB) (2013, 2015, 2016, 2018, 2021), a dva puta je biran za najboljeg FIFA svetskog sudiju (2017, 2021).