Besplatni tipovi

Zbog čega je Brajton daje 1+ najsigurnija opklada u svetu fudbala

Neverovatni su, takvi da Brajton deluje kao najsigurnija opklada u svetu fudbala. Tim koji je poslednjih nekoliko godina napravio pravi dar-mar u svetu transfera, beleži i rezultate na kojima bi mogli da mu pozadvide i najveći.

Nego da se vratimo na temu kladionice. “galebovi” su vezali 24 meča u Premijer ligi u kojima su postigli 1+ golova! Nešto što nijedan drugi akter najbolje lige u fudbalu nije dosegao uspeo je Brajton, definitivno najsigurnija opklada na golove u Premijer ligi.

Uostalom, samo jednom u istoriji je klub sa engleske obale imao bolji učinak. Bilo je to davne 1965. godine, kada je nanizao 29 utakmica u kojima je postigao gol.

Poslednja žrtva ovog fenomanalnog niza bio je Liverpul (2:2).

Poslednji put kada Brajton nije postigao gol bilo je to u meču protiv Fulama 18. februara protiv Fulama (0:1).

Roberto de Zerbi, menadžer “galebova”, dodao da je rezultat doneo „dobar bod“ za njegovu ekipu, ali je i dodao:

– Za 90 minuta smo igrali bolje od Liverpula, posebno u prvom poluvremenu. Taj prvi period smo zatvorili minusom 1:2 jer smo primili dva gola na veoma loš način. Nismo razumeli kako gubimo. Žao mi je jer primamo previše golova na loš način. Radimo puno, ali možda to nije dovoljno – kazao je De Zerbi i dodao:

– U fudbalu može da se desi da postoje periodi u kojima primite previše golova koje ne zaslužujete.

Brajton je na reprezentativnu pauzu otišao kao šestoplasirani. Ima četiri boda manje od vodećeg Totenhema.