Ždrepci surovo pregazili Švabe, Mašović i Bohum ispustili bodove u 91. minutu (VIDEO)

Ako je 2023. završena u lošem raspoloženju, 2024. počela je fantastično za fudbalere i navijače Borusije iz Menhengladbaha. Ždrepci su na svom terenu savladali trećeplasirani Štutgart sa 3:1 i popravili mizernu poziciju na tabeli u Bundesligi.

Počeli su sjajno, sa dva brza gola koje je postigao Robin Hek. Novajlija iz Arminije, krilni napadač, stigao je do prvih pogodaka u ovoj sezoni u prvom i 19. minutu, a asistenti su mu bili Roko Ric i Alesan Plea.

Štutgart je tek posle tih pogodaka počeo da igra, ali nijednom nije ozbiljno zapretio domaćunu u prvom poluvremenu. Do izjednačenja su popularne Švabe stigle preko Vagnomana koji je precizno šutirao u 56. minutu.

Probali su puleni Sebastijana Henesa da dođu do boda, ali u jeku ofanzive i napada primili su i treći gol. Posle stative i šuta Manu Konea lopta se odbila na nogu Džordana Zebičoua koji je postavio konačnih 3:1.

Borusija je posle ove pobede izbila na deseto mesto sa 20 bodova, dok je Štutgart i dalje treći (34 boda), ali mu za vratom dišu Lajpcig (33) i Dortmund (30).

U prvom meču nedeljnog programa Bohum i Verder su podelili bodove (1:1). Domaćini su poveli preko Osterhagea u 64. minutu, ali je bod Zelenima doneo Niklas Štark fantastičnim golom u 93. minutu.

Erhan Mašović (Bohum) je odigrao svih 90 minuta za svoj tim, dok Miloš Veljković zbog povrede preone nije bio u sastavu Verdera.