Železničar Pančevo; Foto: MN Press

Železničar bolje igra u gostima nego u Pančevu: TSC slavio kao gost na svom terenu

Fudbaleri Železničara iz Pančeva upisali su drugu pobedu ove sezone u Superligi Srbije, pošto su u 4. kolu savladali Jedinstvo na Ubu. Na kraju je rezultat bio minimalan – 1:0 (1:0), mada je pobeda upisala lakše nego što to semafor pokazuje.

Jedini gol na utakmici postigao je Branislav Knežević u 37. minutu. Asistencija se piše štoperu Nemanju Milunoviću. Upravo je Milunović imao do kraja susreta najbolju šansu za drugi gol, ali je iz poluvoleja snažnim udarcem pogodio prečku.

Ovo je druga pobeda za pančevačkog superligaša u sezoni, kojom je stigao do sedmog boda i ponovo je u gornjem delu tabele. Jedinstvo, pak, ni posle četiri utakmice ne zna za bod u svom prvom ikada nastupu u elitnom takmičenju.

TSC-u vojvođanski derbi

Fudbaleri TSC-a savladali su Vojvodinu kao gosti na svom stadionu rezultatom 3:1. Već u devetom minutu Vojvodini je poništen gol Marka Veličkovića zbog ofsajda posle intervencije iz VAR sobe.

TSC je u finišu poluvremena postigao dva gola, a oba puta je asistent bio Mihajlo Banjac. U 36. minutu gol je dao Aleksandar Ćirković, a u 45. Aleksa Pejić. Vojvodina je smanjila u 57. minutu, Mihailo Ivanović je bio strelac, a Kejleb Zadi asistent. Konačan rezultat postavio je rezervista Bence Sos golom u 90+6. minutu.

Vojvodina je ostala na tri boda iz tri odigrane utakmice i sad je 12. na tabeli. U narednom kolu Vojvodina gostuje kragujevačkom Radničkom u Gornjem Milanovcu, ali će pre toga u četvrtak pokušati da nadoknadi minus iz prvog meča protiv Maribora. TSC je sad četvrti sa sedam bodova, a sledećeg vikenda će dočekati OFK Beograd.