Nikola Drinčić; Foto: MN Press

Železničar pao u Nišu, Tekstilac se ne šali, a za kraj – goleada na Ubu

Fudbaleri niškog Radničkog i Tekstilca iz Odžaka ostvarili su pobede rezultatom 2:1 u šestom kolu Superlige Srbije. Oni su kao domaćini savladali Železničar, odnosno, Novi Pazar identičnim rezultatima – 2:1.

Nemanja Belaković je u Nišu doveo Radnički u vođstvo u 10. minutu iz penala, a posle asistencije Stefana Cvetkovića izjednačio je Lazar Romanić u 34. minutu. Pobedu je Nišlijama doneo Dušan Pavlović golom u 84. minutu.

Tekstilac je u Bačkoj Palanci savladao Novi Pazar takođe golom u finišu utakmice. Princ Ukačukvu je već u 10. minutu asistirao Dejanu Đuriću za vođstvo kluba iz Odžaka, a gosti su do izjednačenja stigli u 55. minutu. Posle dodavanja Adema Ljajića strelac je bio Filip Bačkulja. Rezervista Stefan Šavija je golom u 85. minutu doneo pobedu Tekstilcu.

Železničar je 6. na tabeli sa 10 bodova, niški Radnički je 7. sa devet. Tekstilac je 9. sa sedam, a Novi Pazar 14. sa četiri osvojena boda.

Spektakl na Ubu

Fudbaleri IMT-a savladali su kao gosti Jedinstvo u Ubu rezultatom 3:2 u meču šestog kola Superlige Srbije i tako stigli do prve pobede u sezoni.

Gosti su na stadionu “Dragan Džajić” poveli već u osmom munutu, Francuz Joan Kort je sigurno izveo najstrožu kaznu. Hrvat Velinor Damjanić je izjednačio u 17. minutu na asistenciju Marka Mitrovića koji je samo dva minuta kasnije dobio direktan crveni karton.

Gosti su brzo iskoristili brojčanu nadmoć, Nikola Krstić je bio strelac u 27. i 38. minutu. Dimitrije Aćimović je smanjio na 2:3 u 57. minutu, ali domaći sa igračem manje nisu mogli do izjednačenja.

IMT je sad 11. sa pet bodova, a u narednom kolu će u Zaječaru dočekati niški Radnički. Jedinstvo je poslednje sa bodom, a u narednom kolu će gostovati Novom Pazaru.