Grudvom gađali golmana
Printscreen: Twitter@archiert1

Zimske čarolije u Ligi konferencija: Gađali golmana grudvama, pa sudija prekinuo utakmicu

Utakmica petog kola Lige konferencija između Helsinkija i Aberdin prekinuta je na kratko, kada su navijači domaće ekipe u 54. minutu gađali grudvama snega golmana gostujuće ekipe, Kelija Rosa.

Igrao se 54. minut, na semaforu je stajalo 2:1 za HJK, a golman škota zatražio je od sudije da obustavi utakmicu.

U prvi mah nije bilo jasno zašto, međutim na drugo gledanje snimka vidi se kako najstrastveniji navijači Helsinkija gađaju grudvama golmana, a može se reći da su bili izuzetno precizni.

Nekoliko snežnih lopti završilo je na glavi čuvara mreže, a sudija je obustavio utakmicu kako bi zamolio navijače da prestanu sa “dečjom igrom”.

Utakmica je brzo nastavljena, a samo nekoliko minuta posle u 56. je škotska ekipa uspela da izjednači, te dođe do takmičarski nevažnog boda. HJK je poslednji sa dva boda, dok Aberdin ima tri i nalazi se na trećoj poziciji. Drugi je Frajburg sa 10, dok je prvi PAOK sa 11.