andrija zivkovic

Živković asistirao u pobedi PAOK-a: Lugano “pokazuje zube” i jačima od Partizana

Grčki PAOK ubedljivo je slavio sa 4:0 protiv Šamroka u prvom meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu Evrope na svom stadionu – Tumbi.

Grčki crno-beli poveli su u poslednjim trenucima prvog dela kada je sopstvenu mrežu pogodio defanzivac Šamroka Danije Kliri.

Domaćin je posle tri minuta igre u nastavku udovstručio prednost. Asistenciju srpskog reprezentativca Andrije Živkovića u gol je pretvorio Brazilac Tajson.

Ubrzo su gosti ostali sa desetoricom zbog crvenog kartona Džouše Honohana, a na 3:0 za Solunjane povisio je je Janis Konstantelias u 67. minutu.

Činilo se da će ovaj rezultat ostati na snazi kada je u 92. minutu Konstantinos Kulirakis promašio penal za PAOK, ali su domaći došli do četvrtog gola preko Abdul Rahmana Babe u petom minutu sudijske nadoknade.

Lugano odoleo jakom Bešiktašu

Fudbaleri švajcarskog Lugana i Bešiktaša iz Istanbula priredili su pravo uživanje ljubiteljima fudbala u prvom meču plej-ofa za plasman u Ligu Evrope. Nakon puno uzbuđenja, meč je završen rezultatom 3:3.

Poveo je Bešiktaš u 21. minutu pogotkom Žedsona Ferndeša, ali je Uras Biljimi 13 minuta kasnije poravnao rezultat na 1:1.

Na startu drugog poluvremena golovi su se ređali kao na traci. Raspoloženi Fernandeš vratio je prednost Turcima u 51. minutu, a na 3:1 za Bešiktaš samo četiri minuta kasnije povisio Al Musrati.

Već u narednom napadu napadač domaćih Renato Štefen smanjio je na 3:2, da bi štoper Bešiktaša autogolom u 63. minutu postavio konačnih 3:3.

Utakmica između Ferencvaroši i Borca iz Banja Luke završena je rezultatom 0:0.