PAOK's Andrija Živković second right, celebrates with teammates after scoring the opening goal against Frankfurt during the Europa Conference League, group G soccer match between PAOK FC and Eintracht Frankfurt at the Toumba stadium in the northern city of Thessaloniki, Greece, Thursday, Oct. 8, 2023. (AP Photo/Giannis Papanikos)
Andrija Živković (Foto: Beta/AP Photo/Giannis Papanikos)

Živković majstorijom utišao Atinu, PAOK tragično ispao na penale iz Kupa Grčke (VIDEO)

PAOK je tragično eliminisan u polufinalu grčkog Kupa. Crno-beli iz Soluna su u revanšu vodili protiv Panatinaikosa u Atini sa 2:0 u drugom produžetku, ali su u nadoknadi primili gol u 129. minutu i potom izgubili na penale sa 6:5.

Srpski reprezentativac Andrija Živković postigao je vodeći gol u 72. minutu koji je odveo meč u produžetke.

Sjajni krilni napadač se lepo snašao na centaršut Đonija i lepim udarcem doneo prednost solunskom timu.

U produžetku Polljak Tomaš Kedžora je posle kornera povisio na 2:0 i činilo se da je doneo PAOK-u plasman u veliko finale. Međutim, u dubokoj nadoknadi od čak devet minuta Limnos je smanjio na 2:1 i odveo meč na penale.

A tamo je tek PAOK propustio neverovatnu šansu. Tri puta je mogao da dođe do pobede i sva tri puta su promašili penale za prolaz u finale. Na kraju je Panatinaikos bio bolji sa 6:5.

Prvi meč u Solunu završen je minimalnom pobedom Panatinaikosa od 1:0.

Panatinaikos će u finalu Kupa Grčke igrati sa boljim iz revanša između Arisa i Panetolikosa (1:0).