Andrija Živković je doneo preokret i pobedu PAOK-u, Printscreen: Youtube/tricko13

Živković s klupe za preokret PAOK-a: Birmančević golom i asistencijom kaže Piksiju – “Zovi me”

Može selektor Srbije, Dragan Stojković Piksi, da zadovoljno trlja ruke jer je većina kandidata za reprezentaciju odigrala dobre mečeve za svoje klubove širom Evrope.

Među njima su i redovni član Piksijeve startne postave Andrija Živković, ali i potencijalni reprezentativac Veljko Birmančević.

Što se tiče Živkovića on je bio čovek preokreta u pobedi PAOK-a protiv Panetolikosa 3:1.

Gubili su solunski crno-beli golom Hadžiteodoridisa već na početku meča. Ali ulazak srpskog reprezentativca u drugom poluvremenu je promenio situaciju na terenu.

Najpre je Torehon pogodio sopstvenu mrežu za izjednačenje, a Živković je potom doneo potpuni preokret golom odmah u narednom napadu. Na kraju je i asistirao za pogodak u 90. minutu kad je rešeno pitanje pobednika.

PAOK tako nastavlja nikad zanimljiviju borbu za titulu u Grčkoj, gde zaostaje samo bod za vodećim AEK-om.

Kada je reč o Birmančeviću, on je nastavio sa odličnim igrama u dresu praške Sparte. Zbog parnih kartona je preskočio revanš protiv Galatasaraja u Ligi konferencija koji je njegov tim dobio 4:1 i prošao dalje.

Ali se danas vratio u tim i odmah učestvovao sa golom i asistencijom u pobedi protiv ekipe Slovacko 3:1.

Do sada je u češkom prvenstvu postigao 7 golova i zabeležio 9 asistencija. Videćemo da li će to biti dovoljno da mu Piksi uruči poziv za prijateljske mečeve u martu protiv Rusije i Kipra.