Partizan petardirao Moldavce
Omladinci Partizana (Foto: FK Partizan/Miroslav Todorović)

Zna se ko je “šerif” u Humskoj: Partizan petardirao Moldavce i prezimio u omladinskoj Ligi šampiona

Partizan petardirao Moldavce i uspeo da obezbedi evropsko proleće u UEFA Ligi mladih. Omladinci tima iz Humske slavili su nad Šerifom sa velikih 5:2.

Na taj način, ne samo da su anulirali onih 2:0 iz Tiraspolja, već su uspeli i da postignu tri pogotka više nego rival u prvom meču. Tako je postalo jasno da će izabranici trenera Nenada Stojakovića i na proleće nastupati u takozvanoj omladinskoj Ligi šampiona.

Kako je Partizan petardirao Moldavce?

Na proleće je ove hladne jesenje večeri u Beogradu počelo da miriše već u 24. minutu. Tada je prvi od svoja dva gola postigao Dušan Jovanović. Samo minut kasnije, bilo je 2:0, a strelac je bio Nemanja Trifunović.

Na 3:0 je pred kraj prvog dela igre povisio Jovanović drugim pogotkom, a konačan rezultat su u drugom poluvremenu postavili Bogdan Mirčetić i Trifunović svojim drugim golom.

Počasne pogodtke za tim Šerifa postigao je Artjom Dijinari u 80. minutu, kao i u drugom minutu nadoknade.

Crno-beli će u narednoj fazi igrati sa nekom od ekipa koja će se kroz grupnu fazu kvalifikovati za drugi deo takmičenja. Među njima, nažalost, neće biti večitog rivala crno-belih Crvene zvezde. Ona je još ranije ove jeseni ostala bez šansi za dalji plasman.

Partizan – Šerif 5:2