Jordan's Mousa Altamari celebrates after scoring his side's second goal during the Asian Cup round of 16 soccer match between Iraq and Jordan at Khalifa International Stadium in Doha, Qatar, Monday, Jan. 29, 2024. (AP Photo/Hussein Sayed)
Fudbaleri Jordana slave pobedu u osmini finala Kupa Azije, Foto: Beta/AP Photo/Hussein Sayed

Znate šta je fudbal?! Kad Irak vodi 2:1 u 95. a Jordan pobedi 3:2 u 97. minutu uz bizarni crveni karton

Ludnica u osmini finala Kupa Azije na meču između Iraka i Jordana, gde je autsajder šokirao favorita, Irak, golovima u 95. i 97. minutu.

Drama, triler i infarkt kakav samo sport može da priredi i od gubitnika stvori pobednike i obrnuto u samo nekoliko minuta.

Navijači i fudbaleri Iraka su mislili da su već među 8 najboljih timova Azije, trebalo je da izdrže samo nekoliko minuta nadoknade. Međutim, svet im se okrenuo naglavačke.

Iraq's Ibrahim Bayesh Al-Kaabawi is dejected at full time of the Asian Cup Round of 16 soccer match between Iraq and Jordan, at Khalifa International Stadium in Doha, Qatar, Monday, Jan. 29, 2024. Jordan won 3-2. (AP Photo/Thanassis Stavrakis)
Razočarani fudbaleri Iraka, Foto: Beta/AP Photo/Thanassis Stavrakis

Od početka je bilo jasno da bi ovo mogao da bude čudan meč. Na iznenađenje mnogih Jordan je stigao prvi do vođstva, i to pazite sad, golom u nadoknadi prvog poluvremena. Strelac je bio Al Naimata. (Pogledajte OVDE).

Preokret Iraka i bizarni crveni karton

Ipak, objektivno na papiru jači tim Iraka uspeva da od 68. do 76. minuta potpuno preokrene rezultat golovima Natika i Al Huseina.

Međutim, strelac drugog gola i najbolji turnira, dobija žuti karton zbog proslave gola koji mu je bio drugi na meču i samim time zaradio je isključenje.

On je prilikom proslave seo na travu i imitirao obedovanje, što su uradili i igrači Jordana prilikom proslave prvog gola. Sudija je, kao i u tom slučaju, procenio da je reč o provokaciji i pokazao javnu opomenu.

Ludilo u nadoknadi

Činilo se da i sa igračem manje Iračani će uspeti da sačuvaju prednost, tako je bilo do 95. minuta. Ali tada su očajno se organizovali u odbrani, golman jeste odbranio prvi udarac, ali je na odbitak naleteo Al Arab i izjednačio.

Ipak, šokovima tu nije bio kraj. U poslednjem minutu nadoknade potpuni delirijum. Jordan stiže do novog gola i pobede. Filigranski precizan udarac Al Rašdana sa više od 20 metara i potpuna ludnica.

Jordan dobija meč 3:2 za treće četvrtfinale u istoriji te zemlje na Kupu Azije.