Mateuš Saldanja het-trikom doneo pobedu Ferencvarošu, Printscreen: Youtube/4 Sport

Žoga bonito Mateuša Saldanje: Het-trik i čaroban gol petom pod prečku

Ferencvaroš je srušio klupski rekord kad je platio samo 4 miliona evra za Mateuša Saldanju, a u stvari to je bio “poklon” koji je dobio od Partizana. Brazilski napadač je to pokazao i večeras donevši pobedu het-trikom za samo 17 minuta.

I dalje nije postao starter u timu Fradija, ali će se to od sledećeg meča sigurno promeniti. Mučio se mađarski šampion sa Puškaš akademijom više od sat vremena, tražeći način da dođe do gola.

A onda je u 63. minutu ušao na teren Saldanja i posle samo 120 sekundi našao lopti put do mreže. U 77. minutu je dobio “poklon” od golmana protivničkog tima koji je iskoristio za svoj drugi gol na meču.

Na kraju brazilska “žoga bonito” na delu. Het-trik je ostvario tako što je petom poslao loptu pod prečku za potvrdu pobede 3:0.

Dakle, na 4 meča 6 golova čoveka koga je Partizan dao na kraju u bescenje, iako je prošle zime odbio 10 miliona evra i rekao da neće pristati za manju cifru od te.