Chelsea's goalkeeper Djordje Petrovic reacts during the English FA Cup fourth round soccer match between Aston Villa and Chelsea at the Villa Park Stadium in Birmingham, England, Wednesday, Feb. 7, 2024. (AP Photo/Rui Vieira)
Đorđe Prečković (Foto: Beta/AP Photo/Rui Vieira)

Zovite ga Đorđe Prečković: Vest Hem 3 puta pogađao okvir, Čelsi im dao 5 komada i srušio rekord u derbiju

Fudbaleri Čelsija savladali su Vest Hem sa 5:0 u londonskom derbiju i “zakuvali” dobro borbu za plasman u Evropu dva kola pre kraja sezone u Premijer ligi Engleske.

Imao je puno sreće tim čiju je mrežu čuvao srpski reprezentativac Đorđe Petrović ovog popodneva, jer je Džerod Boven čak tri puta pogađao prečku, ali je reprezentativac “Orlova” izdržao sva iskušenja i nekako zabeležio “klin šit”. Srbin može komotno da promeni prezime u “Prečković”.

Šalu na staranu, Čelsi je odigrao napadački jednu od najboljih utakmica u sezoni. Motivisani, posle trijumfa nad Totenhemom, izabranici Maurisija Poketina oduvali su popularne “Čekićare” u prvom poluvremenu i to za nekih 20 minuta igre.

Kol Palmer je nastavio da povećava brojke i statistiku, dao je vodeći gol u 15. minutu, a odličan je bio i Konor Galaher, koji je u 30. pogodio za 2:0 i potom propustio je još jednu stopostotnu šansu. Noni Madueke je takođe bio raspoložen, pa je nagrađen golom u 36. posle kornera i dodavanja Tijaga Silve.

Chelsea's Conor Gallagher, right, celebrates after scoring his side's second goal during the English Premier League soccer match between Chelsea and West Ham United at Stamford Bridge stadium in London, England, Sunday, May 5, 2024. (AP Photo/Frank Augstein)
Raspucani: Džekson, Palmer i Galaher (Foto: Beta/AP Photo/Frank Augstein)

Početkom drugog poluvremena, Madueke je bio nesebičan i asistirao Nikolasu Džeksonu u 48, da bi u finišu, Džekson u 81. uspeo da izbegne ofsajd za dlaku i iskoristi asistenciju Kaiseda za konačnih 5:0.

Nikada pre u istoriji međusobnih susreta dva tima nije se dogodilo da jedna ekipa pobedi ovim rezultatom. Rekordni trijumf je “Plavcima” omogućio da se izjednače sa Mančester junajtedom i produže san o plasmanu u Evropu na kraju sezone.

Brajton iskoristio umor Aston Vile

Fudbaleri Brajtona savladali su Aston Vilu sa 1:0, a junak meča bio je Žoao Pedro u 87. minutu nakon što nije iskoristio penal, ali je natrčao na odbitak i nekako pogodio za pobedu “Galebova”.

Poraz koji Aston Vilu neće mnogo potresti jer za njih utakmica godine predstoji u Pireju u revanšu polufinala Lige konferencije u četvrtak, gde jure zaostatak od dva gola iz prvog meča (4:2).