Zvezda bila izgubljena, pa sa igračem više izvukla nerešeno u 91. minutu

Fudbaleri Crvene zvezde uspeli su u nadoknadi vremena utakmice drugog kola Superlige Srbije da remiziraju sa ekipom Mladosti iz Lučana, rezultat je bio 2:2, a Bruno Duarte je postao heroj crveno-belih.

Izabranici Vladana Milojevića imali su igrača više od 68. minuta, brojčana prednost je materijalizovana tek u 85. minutu prvi put, a potom gol za izjednačenje pao je u 91. minutu.

Bruno Duarte je postao heroj Crvene zvezde pošto je u 85. minutu prvo smanjio na 2:1, a potom u 91. minutu asistirao Šerifu Endijajeu za 2:2. Sa dva kasna gola tim koji vredi skoro 70 miliona evra uspeo je da izbori remi protiv ekipe od 5 miliona.

Već na startu utakmice ekipa Mladosti je u par situacija pokazala da bi mogla da bude opasna bo desnom boku, gde deluje Ibrahima Endiaj, i upravo je preko njega šokirala šampiona Srbije u 21. minutu.

Senegalac je golom krunisao sjajnu tranziciju Mladosti i zatresao mrežu Marka Ilića. Pomoćni sudija je najpre signalizirao ofsajd Ćirića, ali sudije u VAR sobi su potvrdile da igrač Lučanaca nije bio u nedozvoljenoj poziciji, pa je pogodak priznat, za 0:1.

Drugi gol viđen je u 38. minutu. Pejović je uputio oštru loptu u peterac iz slobodnog udarca da desnog boka i stavio na velike muke golmana Ilića, koji je blokirao šut, međutim “otpadak” je pao pravo na nogu Ćirkoviću, koji je bio neumoljiv i udvostručio je prednost Mladosti, 0:2.

fudbaler Crvene zvezde na utakmici Superlige Prvenstva Srbije protiv Jedinstva Ub na stadionu Rajka Mitica, Beograd, 20.07.2024. godine Foto: Marko Metlas Fudbal, Crvena zvezda, Superliga Prvenstvo Srbije, Jedinstvo Ub

Zvezda napala svim snagama u drugom poluvremenu

Crvena zvezda je bila najbliža golu u 62. minutu. Lopta je stigla do Duartea, koji je šutirao ka daljoj stative, a golman Saša Stamenković uspeo je da zakači loptu, tek toliko da je pošalje u korner.

I onda 68. minut i direktan crveni karton za igrača Mladosti Ljubomirca, koji je otvorenim đonom startovao na cevanicu Hvanga, pa sudija Ilić nije puno razmišljao prilikom donošenja ove odluke.

Krenuo je potom domaći tim na sve ili ništa, ređali su se korneri i udarci sa distance, ali neke veće opasnosti po Sašu Stamenkovića nije bilo sve do 85. minuta.

A onda su dvojica rezervista kreirali pogodak. Mladi Lazar Jovanović je odlično centrirao sa leve strane, a Duarte je nadskočio Ćirkovića i efektnim udarcem glavom sa nekih sedam metara smanjio na 1:2.

Šampion Srbije je uraganski krenuo po izjednačenje, Stamenković je u 90. minutu bravurozno odbranio šut Kange, ali samo minut kasnije je bio nemoćan.

Bruno Duarte je uputio perfektan centaršut sa levog boka, a Šerif Endiaj je udrcem glavom sa pest metara zatresao mrežu, za 2:2. Čime je okončan meč drugog kola.

Pogledajte šta je Vladan Milojević rekao nakon remija, najblaže rečeno nije bio srećan!