Insekt na ekranu tokom TV prenosa iz Poljske (Foto: Printscreen/Twitter)

Zvezda će na Arktik po Ligu šampiona: Norvežani nisu naivni, ali svi pričaju o džinovskom insektu

Nema sumnje da su pravi navijači Crvene zvezde ove srede pomno pratili direktan prenos iz Bijalstoka, gde je norveški šampion Bode Glimt savladao prvaka Poljske Jagjeloniju kao gost sa 1:0 u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Jedini pogodak na meču bio je autogol defanzivca domaćeg tima Dijegeza u 58. minutu, posle prodora nekadašnjeg napadača Milana i Ajntrahta Haugea i loše intervencije domaćina. Norvežani su tako stekli zalihu uoči revanša sledeće nedelje na severu Evrope, blizu ledenog Arktika.

Inače, pobednik ovog duela igraće sa crveno-belima u plej-ofu za Ligu šampiona krajem avgusta, a prema onome što se videlo u Bijalstoku, Norvežani nisu nimalo naivan rival i niko, pa ni Zvezda, nema pravo da ih potceni, iako je srpski šampion veliki favorit u tom dvomeču.

Bode Glimt, koji je pre nekoliko godina važio za “Čudo sa Arktika” u fudbalskim krugovima i čak pobeđivao Romu, pokazao je u nekoliko navrata kako ume da bude jako opasan, pogotovo iz kontre. Skoro da nisu dozvolili Poljacima da im zaprete za 90 minuta, a propustili su i da slave ubedljivije.

U prvom poluvremenu videli smo malo lepog fudbala, a najbolju šansu za goste propustio je Patrik Berg u 26. minutu, kada je šutirao preko gola iz dobre pozicije. Posle vodećeg pogotka, i rezervista Fet je pokušao, ali mu je golman poljskog tima odbranio udarac.

Gostima je poništen drugi gol zbog prekršaja u napadu u 66. minutu, a neubedljiva Jegjelonija zapretila je prvi put ozbiljno tek u poslednjih desetak minuta. Posle svega što smo videli, ukoliko Poljaci ne poprave nešto za šest dana (revanš je sledećeg utorka), Zvezda će po plasman u Ligu šampiona morati na sever Evrope.

Inače, meč je obeležio i neobičan insekt, koji se pojavio na objektivu kamere tokom direktnog TV prenosa, a koji je privukao pažnju velikog broja ljubitelja fudbala koji su pratili ovu utakmicu. Neverovatno, kao da se igralo u džungli…