Zvezda Čukarički
Zvezda VS Čukarički; Foto: MN Press

Zvezda dobila gradski derbi u Pančevu: Na Olajinkin pogon do važne pobede

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Čukarički u Pančevu sa 4:1 u derbi meču petog kola Superlige Srbije. Najzaslužniji za trijumf aktuelnog šampiona je nigerijski ofanzivac Piter Olajinka koji je postigao dva gola večeas.

Već u utorak Zvezdu u Norveškoj očekuje prva utakmica plej-ofa za plasman u Ligu šampiona, a protivnik crveno-belima biće tamošnji šampion Bodo/Glimt.

Izašla je Zvezda na teren stadiona u Pančevu sa jasno željom da dominira protiv „brđana“ i što pre postigne vodeći pogodak. „Brđani“ su se dobro i organizovano branili sve do 15. minuta kada su crveno-beli probili bedem ispred gola golmana Mirkovića.

Puma Rodrigez je uputio odličan centaršut sa desne strane, a levo krilo večeras, Piter Olajinka svoj povratak u startnu postavu šampiona Srbije krunisao pogotkom glavom.

Posle manje od dva minuta razigrani Olajinki ponovo je bio strelac. Nigerijac je primio loptu na oko 40 metara od gola rivala, sa njom u posedu stigao do šesnaesterca, a onda fenomenalno šutirao, neodbranjivo za golmana Mirkovića.

U nastavku prvog poluvremena Zvezda je držala sve pod kontrolom. Već na startu drugog poluvremena menjao je Zvezdin trener Vladan Milojević. Umesto kapitena Uroša Spajića i strelac oba pogotka Pitera Olajinke u igru su ušli Nemanja Stojić i krilo iz Angole Milson.

Posle dva promašaja “brđana”, treća je bila sreća za. Vinisijus Melo iskoristio je pad koncentracije Zvezdine odbrane. Najpre je uspeo da se oslobodi nekoliko čuvara, koji su ga statično ispratili, a onda preciznim udarcem matira Ilića.

Mogla je Zvezda da vrati dva gola prednosti u 71. minutu kada je Duarte šutirao glavom posle centaršuta Hvanga, ali je lopta posle njegovog udarca otšila preko gola.

Veliki peh za Čukarički dogodio se u 77. minutu kada je posle centaršuta Hvanga iz slobodnog udarca nesmotreni zadnji vezni “brđana“ Sisoko glavom smestio loptu u svoju mrežu, tako učinio da crveno-beli komforno uđu u završnicu meča.

Minut pre kraja utakmice u strelce se upisao rezervista Luka Ilić. Povratnik u redove tima sa “Marakane” preciznim udarcem levom nogom ostavio je ukopanog golmana Čukaričkog Mirkovića.