Zasluženo slavlje crveno-belih (Foto: Printscreen/You Tube/FK Partizan)

Zvezda je šampion, sve je gotovo: Crveno-beli kadeti pregazili Partizan u Večitom derbiju

Kadeti Crvene zvezde savladali su vršanjake iz Partizana sa ubedljivih 4:0 u velikom derbiju 25. kola Kadetske lige Srbije i tako faktički overili šampionsku titulu pet kola pre kraja sa 11 bodova prednosti.

Odigrali su Zvezdini klinci sjajan meč na pomoćnom terenu iza južne tribine Marakane i pokazali zašto se njihova generacija igrača rođenih 2007. smatra jednom od najtalentovanijih.

Poveo je domaćin golom Uroša Đorđevića, prednost je udvostručio Vasilić, da bi trećim pogotkom prvi deo igre okončao Vasilije Kostov u završnici prvog dela.

Crveno-beli su u nastavku bez većih problema sačuvali i dodatno povećali razliku, a poslednji pogodak na utakmici postigao je dvostruki strelac Aleksa Vasilić.

Zvezdini kadeti su ovim trijumfom praktično rešili pitanje šampiona u ovoj konkurenciji, jer sada imaju čak 11 bodova više, uz meč više, u odnosu na večitog rivala. Teoretski, za crno-bele šansa još postoji, ali je lider mnogo dominantniji i teško da će se saplesti do kraja sezone.

Zanimljivo je podsetiti i da je Zvezda nadigrala Partizan i u kadetskom derbiju u prvom delu sezone, ali su crno-beli klinci slavili sa 2:1 golom u poslednjem minutu.

Inače, na istom terenu u toku je i Večiti derbi u omladinskoj konkurenciji gde i Zvezda i Partizan zaostaju na tabeli za liderom IMT-om.