Crvena zvezda vs Javor1

Zvezda jedva preživela Javor: Omladinac sprečio katastrofu na Marakani (VIDEO)

Crvena zvezda je u 12. kolu Superlige Srbije savladala Javor na stadionu Rajko Mitić – 3:2. Crveno-beli su se posle reprezentativne pauze vratili na teren, a u nastavku najbolje srpske lige dočekali su ivanjičku ekipu.

Ekipa Baraka Bahara se i dalje nalazi na drugoj poziciji tabele uz dva meča manje (TSC i Partizan) i 24 bod, a svaka narednu utakmica imaće imperativ pobede. Gostujući tim se nalazi na devetoj poziciji sa 14 bodova.

U prvom poluvremenu igrači Crvene zvezde izgledali su izuzetno nadmoćniji i sigurniji od rivala. Prvi gol za Zvezdu delo je Đorđa Skoka koji je postigao autogol u 15. minutu. Do kraj poluvremena videli smo i dve velike šanse za Beograđane, ali lopta je oba puta završila na okviru gola.

Drugo poluvreme počelo je izuzetno dobro za Javor koji je iskoristio pad koncentracije aktuelnih šampiona, a posle Skoka autogol je postigao i Naser Điga u 53. minutu ovaj put loptu iz mreže vadio je golman Zvezde.

Drugi gol za ekipu Baraka Bahara postigao je Peter Olajinka u 56. minutu koji se najbolje snašao posle gužve u kaznenom prostoru. Olajinka je postigao četiri gola u dosadašnjem delu prvenstva. Posle samo devet minuta ekipa koju je na današnjoj utakmici predvodio pomoćni trener Milan Milović se stabilizovala i uspela ponovo da utakmicu učini zanimljivom. Drugi gol za Javor postigao je nekadašnji fudbaler crveno-belih Radivoj Bosić koji se sjajno ubacio iza leđa Nasera Đige, a zatim iz prve pogodio mrežu iza leđa Omrija Glazera, igrao se 65. minut.

Pobedonosni pogodak za Crvenu zvezdu postigao je mladi reprezentativac Srbije Jovan Mijatović u 79. minutu. On je bio najviši u skoku posle centaršuta Mirka Ivanića i lako je trzajem glavom matirao golmana Manojlovića. Momak koji je rođen 2005. godine postao je junak svih navijača Zvezde, ali i samog trenera Bahara.

Ova utakmica je bila poslednja pred povratak crveno-belih na evropske travnjake i veliki ispit protiv Lajpciga u trećem kolu Lige šampiona (sreda 25. oktobar u 21.00).

Glavni sudija meča bio je Minaković Nenad.

Postave

Crvena zvezda: Glazer – Điga, Dragović, Mijailović – Nedeljković, Stamenić, Kanga, Ivanić, Lučić – Olajinka, Endiaj

Javor: Manojlović Dolmagić, Kopitović, Skoko, Miletić – Tojčić, T. Petrović, Dukure – Eliomar, Gojković – Bajere

Tabela

Ovakvo je trenutno stanje u Superligi, elitnom rangu srpskog fudbala

II poluvreme

Kraj – Zvezda je posle velikih problema i revije autogolova uspela da savlada neugodni Javor. Ivanjičani su se do samog kraja borili, a junak crveno-belih bio je mladi Jovan Mijatović koji je zatresao mrežu u 79. minutu za konačnih 3:2.

79. minut – Crvena zvezda se dugo oporavljala od šoka posle gola Bosić i poravnanja na 2:2, međutim rezervista i “Zvezdino dete” Jovan Mijatović najbolje se snašao u kaznenom prostoru Javora i udarcem glavom matirao golmana Ivanjičana. Mijatović je rođen 2005. godine, a asistencija se piše Mirku Ivaniću.

65. minut – Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde u mlađim kategorijama Radivoj Bosić poravnava rezultat u Beogradu. Sjajno se ubacio iza leđa Nasera Đige, a zatim iz prve pogodio mrežu iza leđa Omrija Glazera. Veliki problemi za Bahara i njegov tim- 2:2

56. minut – Četvrti pogodak Pitera Olajinku u Superligi. Posle kornera koji je izveo Kanga, najviši u šesnaestercu Javora bio je Naser Điga koji je spustio loptu u peterac. U velikoj gužvi najbolje se snašao Olajinka koji je šutom pod prečku ostavio nemoćnog golmana Manojlovića – 2:1

53. minut – Javor stiže do izjednačenja na isti način na koji je i primio gol u prvom delu meča. Centaršut Dolmagića sa desne stranu u svoju mrežu šalje Naser Điga – 1:1

46. minut – Pratimo drugi deo meča u Beogradu. Podsećamo, Zvezda vodi protiv Javora od 15. minuta autogolom Đorđa Skoka. Treneri nisu pravili izmene.

Podsećamo da pomoćni trener Milan Milović na današnjem meču predvodi ekipu Javora, glavni trener ekipe je suspendovan. Sa druge strane je BArak Bahar, kog nakon ovog meča očekuje susret sa Lajpcigom u Nemačkoj.

Crvena zvezda vs Javor

I poluvreme

45. minut – Kraj prvog poluvremena. Zvezda je tri put pogodila okvir gola, ali posle autogola Skoka crveno-beli idu na odmor uz gol prednosti. Raznovrsno je igrala Zvezda, dok se Javor na utakmici pojavio samo u nekoliko napada.

Javor je imao jedan šut ka golu Glazera, dok su igrači u crveno-belim dresovima uputili čak 11 šuteva ka golu Javora. Posle autogola mladog štopera Skoka, ređale su se šanse pred golom ivanjičana.

35. minut – Posle autogola na Marakani viđene su još dve fantastične prilike za crveno-bele da udvostruče prednost. Prvo je Kanga pogodio stativu u 25. minutu, dok je nekoliko minuta kasnije posle kornera Mirko Ivanić zatresao prečku.

Ovo je treći put u prvom poluvremenu da su igrači Baraka Bahara pogodili okvir gola. Zvezda igra u formaciji 3-5-2, a shodno slici koja je viđena trener Javora mora biti zadovoljan dosadašnjim rezultatom koji je i dalje aktivan za njegov tim.

15. minut – Zvezda vodi posle autogola Đorđa Skoka. Mirko Ivanić je sjajno centrirao međutim lopta nije došla do Olajinke, ali mladi štoper Javora nije imao sreće lopta ga je pogodila i završila u mreži golmana Manojlovića.

13. minut – Javor se brani na škrgama, pitanje je trenutka kada će Zvezda postići gol.

Crvena zvezda je u 10. minutu pogodila okvir gola. Olajinka je glavom fantastično uputio udarac ka golu, ali na putu ka novom pogodgu isprečila se prečka. Zvezda je izvela čak četiri udarca iz kornera. – 0:0

1.minut – Počela je utakmica koja je važna i za jedne i za druge. Javor se bori za plejof dok Crvena zvezda “puca” na novu titulu Superlige. Zvezda je krenula sa centra terena, crveno-beli će od starta igrati ofanzivno.