Hvang In Bom protiv TSC
Zvezda - TSC (Foto: MN Press)

Zvezda kiksnula na Marakani, Delije izviždale igrače: Đakovac u nadoknadi poništio Kataijevu majstoriju (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde dočekali su TSC u okviru zaostalog meča 8. kola Superlige Srbije i dobrano su se namučili. Na kraju, nisu uspeli da slave, jer je gost izvukao remi 1:1.

Prvi pogodak na utakmici bio je delo Aleksandra Kataija, koji je ušao u igru u 74. minutu, a deset minuta kasnije postavio konačan rezultat. Glavom. Posle velike gužve u kaznenom prostoru.

Na taj način, Katai je postigao svoj prvi gol u sezoni u Superligi, ali 102. gol u 207 utakmica za Crvenu zvezdu.

Međutim, baš kad je delovalo da će crveno-beli zadržati sva tri boda kod kuće, usledio je hladan tuš. I Žarko Lazetić je pogodio sa izmenom, uveo je Ifeta Đakovca u drugom poluvremenu, a ovaj je u prvom minutu nadoknade drugog poluvremena doneo konačan rezultat.

– Nismo pobedili, morali smo da dobijemo utakmicu. Moramo da budemo spremni da se podignemo za utakmicu u subotu – rekao je posle ovog neuspeha Barak Bahar.

Imao je svoju poruku i Žarko Lazetić, trener TSC, koji je danas svakako osvojio slađi bod.

– Kad se osvoji bod ovde, posebno u poslednjem minutu, to je sjajno. Odigrali smo dobru defanzivnu utakmicu. U drugom poluvremenu su nas stisli, ali sada je sve super. Moji igrači iz utakmice u utakmicu igraju dobro, zadovoljan sam – jasan je Lazetić.

Tok utakmice

Praktično jedino vredno pomena u prvom poluvremenu bila je ona šansa za TSC kada je Jovanović šutirao izbliza, a Glazer uspeo to da odbrani.

Nažalost, još jedan momenat mora da se pomene, a to je povreda glave mlađanog Koste Nedeljkovića. Njega je u 25. minutu morao da zameni Lazar Nikolić.

Zvezda - TSC

Zbog tako tanke igre srpskog šampiona, navijači sa severne, ali i ostalih tribina, izviždali su svoje ljubimce na putu do svlačionice na poluvremenu. Nije mnogo drugačije bilo ni po završetku pauze, jer jednostavno, crveno-beli nisu pokazali skoro ništa.

Kako je završeno prvo, tako je igrački započeto drugo poluvreme. Grčevito, ali uspešno branili su se gosti iz Bačke Topole, a crveno-beli nisu imali ideje za taj bedem.

A onda, pravo niotkuda, Saša Jovanović pogađa spoljni deo mreže u 60. minutu, pa je tako isti igrač opet pretio Barakovim izabranicima.

Nakon toga, kao da su se malo probudili crveno-beli, pa su konkretizovali napade, što i jeste donelo gol, ali su se onda do kraja i previše opustili, pa su tako napravili još jedan korak unazad u odnosu na lidera Partizan.

Evo i kako izgleda tabela Superlige Srbije.