, fudbaler Crvene zvezde, na prvenstvenoj utakmici protiv Radnickog, na stadionu Cair. Nis, 13.03.2024.
Slavlje Kange u Nišu (Foto: MN press)

Zvezda lako do prvog mesta: Kanga probio bunker, Glazer sačuvao pobedu (VIDEO)

Crvena zvezda je iskoristila poklon poraz Partizana i pobedom u Nišu nad Radničkim od 2:0 izbila na lidersku poziciju u Superligi, pet kola pre kraja regularnog dela. Golove za crveno-bele postigli su Gelor Kanga u 34. i Aleksandar Katai u 87. minutu.

Igrala je Zvezda koliko joj je bilo dovoljno protiv desetkovanog rivala koji je izveo šareni sastav bez nekoliko standardnih fudbalera i probao da “preživi” sa petoricom u odbrani. Branio je dečak rođen 2004. godine, dok je golman Beograđana na pozajmici u Nišu Vasljević ostao na klupi za rezerve.

Krenuli su crveno-beli dominantno, kontrolisavši posed i dešavanja na terenu. Udarci Kange i Olajinke najavili su mnogobrojne ispite za odbranu Nišlija, a prva konkretna situacija desila se u 24. minutu kada je Šljivić pogodio prečku iz pogodne prilike.

Zatim je na muke mladog golmana Stevanovića stavio i Hvang pokušajem sa distance. Mirisalo je na promenu rezultata i ona se desila u 34. minutu kada je posle kornera lopta završila izvan kaznenog prostora.

Gelor Kanga je pokupio loptu, šutirao snažno sa oko 17 metara i uz pomoć Vasilija Bakića, koji je promenio pravac lopte, matirao nemoćnog golmana Stevanovića.

Od tog gola Radnički je zaigrao malo bolje i imao dve dobre situacije. Cvetković je prvo pokušao, a potom i Marko Petković kojem je Omri Glazer odbanio udarac.

Zvezda je mogla da duplira prednost već na startu drugog poluvremena, ali je pokušaj Bukarija završio pored stative. Nedostajalo je u većem delu meča konkretnosti u završnici, kao i svežine, pa je Milojević pri isteku prvog časa igre na teren uveo Mirka Ivanića i Krasoa, uz Marka Stamenića čiji je zadatak bio da očvrsne sredinu izlaskom Šljivića.

Najopasnija situacija pred golom Zvezde desila se u 68. minutu kada je Cvetković uspeo da se izbori za centaršut pored Srđana Mijailovića. „Izlomio“ je Zvezdinog beka, nabacio loptu na šest-sedam metara, gde se našao Smajlagić koji je dobro gađao, međutim Omri Glazer se još jednom istakao magičnom odbranom u trenucima kada se rezultat lomio.

Kada je šansu u finišu dobio Aleksandar Katai zapečatio je sudbinu Radničkog. Majstorija iskusnog ofanzivca posle oštrog ubacivanja Rodića, „kifla“ u malu mrežu za 0:2 i velika tri boda Zvezde.

Crveno-beli su od ovog kola lideri Superlige i sa velikim motivom će dočekati Radnički iz Kragujevca za vikend u malom derbiju 26. kola.